Regióny Bratislava Top

EXKLUZÍVNE Na svedomí má 5 ľudských životov: Dušanove PRVÉ SLOVÁ po VYTRIEZVENÍ: ZABITE MA!

Tragédia v Bratislave. ZDROJ: TASR/Martin Baumann, Zregionu.sk, Deaflympic

BRATISLAVA – Slovenskom otriasla hrôzostrašná tragédia, pri ktorej prišlo o život päť mladých študentov. Richard, Natália, Broňa, Marek a Sasha zomreli pod kolesami opitého muža, ktorým bol generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska, Dušan Dědeček. Po zadržaní mal byť dokonca agresívny. Po vytriezvení si však začal uvedomovať hrôzostrašnosť celej situácie. Portálu zregionu.sk to uviedol zdroj z policajného prostredia.

 

Študenti chceli len nastúpiť na autobus a ísť si odpočinúť na internát. To však ešte netušili, že o chvíľu dôjde k hrôzostrašnej tragédii. Do ľudí, ktorí stáli na zastávke MHD na Zochovej ulici, totiž v nedeľu večer o 22:15 v obrovskej rýchlosti vrazil opitý muž. Nám sa podarilo zistiť, že išlo o generálneho sekretára Deaflympijského výboru Slovenska Dušana Dědečka. Ten mal v aute, ktoré zostalo zapichnuté v strome, asi 100 metrov od miesta činu, sedieť spolu so svojím synom. Policajti mu po desivom masakri namerali približne 1,6 promile alkoholu v krvi. Opitý mal byť pritom aj jeho syn, ktorému namerali jedno promile.


EXKLUZÍVNE SVEDECTVO z miesta obrovskej tragédie: MUSEL SOM OBCHÁDZAŤ MŔTVE TELÁ. Auto ich vymrštilo 20-30 metrov od zastávky


Vodič auta, ktoré vrazilo do ľudí. ZDROJ: Deaflympic

To však nie je jediné, z čoho skutočne mrazí. Okrem toho, že mal vypité, mal totiž aj niekoľkonásobne prekročil rýchlosť. Aj preto stratil kontrolu nad vozidlom a vo veľkej rýchlosti zmasakroval študentov. “Z toho, čo som videl, som nezaregistroval nejaké brzdné stopy,” poznamenal policajný prezident Štefan Hamran. Vodič bol na mieste zadržaný. “Ešte aj vtedy sa správal agresívne,” upozornil Hamran. Ďalší svedkovia tvrdili, že mal dokonca vykrikovať, aby ho pustili, pretože on má politickú imunitu.

Šokujúce slová po vytriezvení

Hoci bol Dušan Dědeček po tragickej nehode agresívny, po vytriezvení si mal začať uvedomovať, čo svojou neuváženou jazdou spôsobil. Podľa informácií zregionu.sk, mal Dušan po vytriezvení údajne prosiť policajtov o zbraň, pričom si kľakol na kolená. “Dookola len prosil, aby ho zabili alebo že on sa zabije sám,” poznamenal zdroj.

Viac informácií o tejto nehode nájdete v našom článku.

Vyšetrovateľ žiada väzbu

Podľa aktuálnych informácií policajti vzniesli obvinenie. Vyšetrovateľ dokonca požaduje väzbu. “Policajti bratislavskej krajskej kriminálky venovali maximálny dôraz a intenzívne vykonávali všetky potrebné procesné úkony, cieľom ktorých bolo náležité zistenie skutkového stavu, zaistenie všetkých potrebných dôkazov a ich následné vyhodnotenie. Na základe týchto úkonov bola zabezpečená potrebná dôkazná situácia, umožňujúca vzniesť obvinenie konkrétnej osobe. Na základe doterajšej dôkaznej situácie došlo k zmene právnej kvalifikácie a následne bolo zo strany vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky vznesené obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia 60-ročnému Dušanovi D. z Bratislavy,” poznamenali muži zákona.

V prípade preukázania viny pred súdom, hrozí Dušanovi Dědečkovi trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie. Zo strany vyšetrovateľa bol v tejto súvislosti spracovaný aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného muža.