Regióny Bratislava

Exšéf Správy štátnych hmotných rezerv Kičura neuspel, zostáva vo väzbe

Zdroj: TASR / Ján Krošlák

BRATISLAVA – Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetán Kičura zostáva vo väzbe. Najvyšší súd SR v utorok zamietol jeho sťažnosť voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu. Ten v apríli nevyhovel žiadosti Kajetána Kičuru o prepustenie z väzby na slobodu. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

 

„Senát 1T Najvyššieho súdu SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného Kajetána Kičuru, podanú proti uzneseniu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica,“ spresnila hovorkyňa. Dodala, že sudca sa tak stotožnil so závermi sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, ktoré si ako zákonné a vecne správne osvojil.

Zdroj: TASR / Ján Krolák

Kajetán Kičura je stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vo väzbe je od vlaňajšieho apríla a v novembri Najvyšší súd SR rozhodol o jej predĺžení do 21. júna 2021.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach Správy štátnych hmotných rezerv pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami Správy štátnych hmotných rezerv, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.