EXTRÉMNA zmena POČASIA! Na Slovensko PRÍDE definitívne ZIMA, bude MRZNÚŤ aj počas dňa, SNEH zasype celú krajinu: Na TOTO sa pripravte

SLOVENSKO – Milovníci zimy, tešte sa! Po premenlivom a nestálom počasí, kedy sa na Slovensku striedali chladnejšie dni s teplejšími, sa už počas tohto víkendu má na našom území definitívne ochladiť, a to rapídne. Podľa meteorológov môžeme dokonca očakávať prudké ochladenie.

Odborníci z imeteo.sk varovali Slovákov pred nadpriemerne teplým novembrom. Presnejšie jeho prvou polovicou. To sa aj potvrdilo a chladné počasie, typické pre november, začalo vyťahovať rožky až na jeho konci. Tentoraz sa však musíme pripraviť na prichádzajúce dlhé chladné a mrazivé týždne.

„Do našej oblasti mieri také výrazné ochladenie, že teploty spadnú hlboko pod dlhodobý normál, bude mrznúť dokonca aj počas dňa a pridá sa aj sneženie, ktoré môže byť v niektorých regiónoch trvalé a výdatné,“ píšu meteorológovia.

Všetko by sa to malo začať v stredu ráno, kedy sa majú na celom našom území pohybovať maximálne teploty len do +5 °C. Na severe môže aj počas dňa cez deň mrznúť. Do piatku sa však teploty môžu opäť otepliť. Niekde majú dokonca šplhať až k +10 °C. Definitívne sa však má ochladiť v sobotu, na Katarínu, a to dokonca tak, že môžeme hovoriť o definitívnom nástupe zimného počasia.

Od rána má na celom území mrzút. Počas dňa zostane na severe mráz, no na juhu sa teploty dostanú až na +4 °C. V sobotu môžeme očakávať aj výrazné zrážky, ktoré vo väčšine častiach územia prinesú aj sneh. Pod 300 metrov bude pršať, čo zahŕňa aj naše nížiny, no nad 300 m n. m. treba už počítať so snežením.

V nedeľu už na takmer celom území treba počítať s celodenným mrazom. Mráz bude počas celého dňa odprevádzať aj sneh, ktorý bude najvýdatnejší na severe.

Viac o téme: mráz, mrazy, ochladenie, počasie, predpoveď, sneh

Súvisiace články