Regióny Bratislava Prešov

Farmári protestujú v Prešove aj v Bratislave. Rátajte s dopravnými obmedzeniami!

Dopravné obmedzenia čakajú aj vodičov v Bratislave. ZDROJ: FB/Polícia Bratislavský kraj

PREŠOV/BRATISLAVA – Polícia v súvislosti s protestom farmárov, ktorý sa v Prešovskom kraji koná v Prešove a v Poprade, upozorňuje na presun protestujúcich. Ako informuje polícia na sociálnej sieti, akcia je naplánovaná v čase od 10.00 h do 16.00 h.

 

V súvislosti s touto plánovanou akciou sa dá v týchto mestách a po trase presunu predpokladať možné obmedzenie v plynulosti cestnej premávky. “Jednotlivé trasy presunu sú: Lipany – Sabinov – Prešov, Bardejov – Raslavice – Kapušany – Prešov, Vranov nad Topľou – Kapušany – Prešov, Stará Ľubovňa – Spišská Belá – Kežmarok – Poprad,” uvádza polícia s tým, že presun poľnohospodárskych strojov už prebieha.

Polícia žiada vodičov, aby na uvedených trasách zvýšili pozornosť a boli tolerantní voči účastníkom protestu. “Pokiaľ to je možné, vyhnite sa týmto úsekom, respektíve zvoľte inú alternatívnu trasu. Žiadame o trpezlivosť. Situáciu na daných úsekoch monitorujeme,” dopĺňa polícia.

Protest farmárov sa dnes koná aj v hlavnom meste. “V súvislosti s dnešnou protestnou jazdou poľnohospodárov, bude Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave operatívne reagovať na vzniknutú situáciu v cestnej premávke,” informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

Presun poľnohospodárov bude prebiehať po 10.00 h po Lamačskej ceste smer Mlynská dolina, cez Búdkovú ulicu, Mudroňovu ulicu smer Palisády, následne budú pokračovať po Štefánikovej ulici, Šancovej ulici, Trnavskej ceste, Bajkalskej ulici, Prievozskej ulici až na Hraničnú ulicu. V čase medzi 10.30 – 12.00 h môže dôjsť k obmedzeniu cestnej premávky na Búdkovej ulici, pred Národnou radou SR a na ulici Palisády.

Po 12.00 h môže dôjsť k obmedzeniu cestnej premávky na Dobrovičovej ulici pred Ministerstvom pôdohospodárstva SR.

“Žiadame vodičov, Žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny policajtov a ak je to možné, aby využili alternatívne trasy,” dodáva hovorkyňa.