Regióny Bratislava

FOTO Bratislavská Stará tržnica ožila festivalom: Ukázal pestrosť a rôznorodosť národnostných menšín

Na snímke zástupkyne z národnostných menších žijúcich na Slovensku Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA – Počas soboty sa v priestoroch Starej tržnice v Bratislave konal festival Žijeme na Slovensku. Prezentácia tradičných jedál a hudby poukázala na rozmanitosť národnostných menšín žijúcich na Slovensku. Návštevníci mohli ochutnať jedlá z Talianska, Turecka, Rakúska, Nemecka, Poľska, Maďarska, Indie, Kazachstanu, Turkmenistanu a Kirgizska.

“Podujatím sme chceli poukázať, aké rôzne národné komunity na Slovensku žijú. A síce sú medzi nami rozdiely, no vzájomne sa rešpektujeme a spolupracujeme,” povedal Alaaddin Uslu z občianskeho združenia Spoločná cesta so sídlom v Bratislave.

Na snímke zástupca z národnostných menších žijúcich na Slovenska ponúka rôzne predmety Zdroj: TASR/Dano Veselský

Cieľom organizátorov bolo spojiť zástupcov rôznych národností na Slovensku, ktorí priniesli za jeden stôl svoje tradičné pokrmy a spoločne tak ukázali návštevníkom, ako môže rôznorodosť spájať a byť prínosná pre Slovensko.

Na snímke zástupca z národnostných menších žijúcich na Slovenska ponúka rôzne jedlá Zdroj: TASR/Dano Veselský

Občianske združenie Spoločná cesta vzniklo v roku 2018 a pri svojich aktivitách kladie dôraz na medziľudské vzťahy. Vzdelávacími a kultúrnymi aktivitami sa snaží prispieť k mieru a harmónii v spoločnosti.