Regióny Bratislava Top

FOTO Ďalší ŠKANDÁL s obľúbenými potravinami! ZHROZENÁ zákazníčka: Z toho, čo uvidela, ostala v ŠOKU

obchod pozor
Nekvalitná konzerva pobúrila zákazníčku: Ilustračná foto. ZDROJ: Pixabay

BRATISLAVA – Zaváraniny sú nepochybne bežnou súčasťou takmer každej slovenskej domácnosti. Či už ide o ryby, mäso, zeleninu alebo obľúbené sladké ovocie. Spotrebiteľka ale ostala v šoku, keď si kúpila konzervu svojho obľúbeného zaváraného ovocia – mandaríniek. Po otvorení pochopila, že dnes z nich žiadny zákusok ani koláč neurobí. 

O nekvalitných zaváraninách, ktoré našli spotrebitelia pod značkou Giana, sme vás informovali už v minulosti. Vtedy išlo o jahody, ktoré sa rozložili do zvláštnej konzistencie a celé kusy jahôd tam bolo takmer nemožné nájsť.

Spoločnosť Goral s.r.o. sa vtedy bránila a poslali nám nasledujúce stanovisko: “V prílohe Vám posielam foto náhodne vybraných, aktuálne expedovaných jahôd Giana. Upresňujem, že ide o vysokoobrátkovú položku, ktorá patrí medzi našich top 10 položiek, čo rozhodne svedčí o jej obľúbenosti medzi spotrebiteľmi. K nekalému konkurenčnému boju sa nebudeme vyjadrovať, rovnako k trendu všetko znevažovať na Facebooku – v tomto prípade našu značku a v konečnom dôsledku aj prácu všetkých mojich kolegov. Akékoľvek ďalšie informácie k uvedenému nie sú predmetom medializácie, ale našich interných postupov, korektných obchodných vzťahov, a tiež spolupráce s so štátnymi kontrolnými orgánmi, ktorým naša spoločnosť podlieha.”

Zdroj: Goral s.r.o.

Situácia sa aj po rokoch opakuje

Fotografiu ďalšej konzervy, v ktorej sa mali nachádzať mandarínky, zverejnila spotrebiteľka na stránke Rady a nápady pre cukrárky. Po jej otvorení okamžite pochopila, že ovocie nebude môcť dať ani do koláča, ani do torty. Mandarínky boli skvasené a musela ich vyhodiť: “Jediné, čo od tejto značky kupujem, sú mandarínky a po tejto “SKVASENEJ” skúsenosti, som skončila aj s mandarínkami.” Zavárané ovocie bolo samozrejme ešte v záruke.

Nekvalitné zavárané ovocie. Zdroj: Facebook

Spotrebitelia sú nespokojní aj s inými výrobkami od tejto značky

Pod príspevkom sa okamžite strhla vlna kritiky. “Veľakrát sa mi stalo, že jahody vyzerali, ako práve vygrcané do konzervy. Mandarínky plne kôstok a šupiek, rajčiny zelené, aj to len konce odrezané, a toto už je dlhodobo s touto značkou,” uviedla jedna z komentujúcich. Zareagovať sa rozhodla aj ďalšia. “Ja som kúpila zavárané jahody. Úplne boli rozvarené. Súce boli len na vyhodenie.” 

Kritika sa strhla nielen na ovocie, ale aj na iné potraviny: “Tiež sme vyhodili sterilizovaný hrášok. Tiež rovnaká značka to bola.” Spotrebitelia kritizujú aj rybacie konzervy: “Manžel minule kúpil tuniaka vo vlastnej šťave od nich a skoro som sa dogrcala. Hnus. Ani mačka to nechcela žrať!”

My sme v tejto súvislosti kontaktovali aj spoločnosť Goral s.r.o., ktorá nám dala konkrétne stanovisko: “Pani odporúčame, aby nabudúce vrátila výrobok do predajne, v ktorom bol kúpený. Ak je takýchto výrobkov viac, kontaktujú priamo nás a my to už riešime s výrobcom, keďže sme len distribútor.” Zároveň dali pani radu, že fotografie výrobku s číslom šarže môže poslať priamo na reklamačný email spoločnosti Goral.

ŠKANDÁL! Sťažnosti zákazníkov sa kopia: Hrozný pohľad na obľúbené potraviny