Krimi Regióny Bratislava Top

FOTO DESIVÁ TRAGÉDIA Auto ROZMETALO na STOVKY metrov, MILUJÚCI manžel a OTEC zomrel! Slováci zúria: Prečo s TÝMTO úrady nič nerobia? ZAHYNULO tam už mnoho ľudí

Zdroj: FB/Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Koncom roka Slovenskom otriasli zábery z fatálnej nehody v Bratislave, kde auto narazilo do piliera mosta. 58-ročný vodič sa už k svojej rodine nevrátil. Na tomto mieste nešlo o prvú tragickú nehodu. Ľudia sa preto opäť začali pýtať, prečo pred pilierom nie sú umiestnené žiadne zábrany.

Bol to mimoriadne tragický začiatok dňa. Štvrtok 28. decembra. O život v ranných hodinách prišla dvaja vodiči. Jeden v Žiline po náraze do stĺpu, druhý na na Púchovskej v Bratislave. ​V smere zo Svätého Jura narazil vodič vozidla Škoda do betónového piliera nadjazdu.

Náraz bol taký silný, že časti auta ostali o niekoľko stoviek metrov ďalej od nárazu. Vodič ostal po zrážke v aute zakliesnený. Z totálne zdemolovaného auta ho museli vyslobodzovať hasiči, približuje TV JOJ. Žiaľ, ani záchranka s lekárom mu už nedokázala pomôcť. “58-ročný muž na mieste podľahol zraneniam, ktoré utrpel,” potvrdilo operačné strediska záchranárov.

Zdroj: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj

Veľký smútok zasiahol najbližších zosnulého muža. “Bol to veľmi dobrý človek, obetavý otec, milujúci manžel, starostlivý dedko. Bol to bohužiaľ manžel mojej veľmi dobrej priateľky, kolegyne” povedala Ingrid.

Žiadne zábrany, zomrelo tam už viacero ľudí

Pilier mosta nestojí medzi dvoma jazdnými pruhmi, ako to môže z fotografií pôsobiť, a mnohí sa tak nesprávne v diskusiách na internete vyjadrovali. “Je to stĺp medzi cestou (dva jazdné pruhy) a vedľajším pruhom pre zastávku autobusov,” spresňuje Peter. “Napravo od piliera je autobusová zastávka. Vodič zrejme vošiel do priestoru zastávky a chcel sa vrátiť na cestu, no nezvládol to,” predpokladá Ján.

Zdroj: Google Street View

Ako presne k tragédii došlo, objasňuje dopravná polícia, ktorá hľadá svedkov nehody. Na danom mieste zďaleka nešlo o prvú nehodu. Náraz do piliera mosta si len v posledných rokoch vyžiadal viacero mŕtvych.  Miestni vodiči preto hovoria o nebezpečnom úseku. Svedčí o tom aj kríž na pilieri. “Už tam bolo viacero smrteľných nehôd. Nechápem, prečo tam nedajú zvodidlá alebo tlmič nárazu,” hovorí Lukáš. Smerové zvodidlá či deformačnú bariéru, podobne ako na diaľnici, by uvítali mnohí.

Zdroj: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj

Dominik Vrba sa to snažil dosiahnuť oficiálnou cestou. Opakovane písomne oslovil magistrát hlavného mesta, ministerstvo dopravy aj viaceré ďalšie inštitúcie. Avšak neúspešne. Podľa chronológie listov, ktorú zverejnil na sociálnej sieti, si jeho žiadosť medzi sebou iba presúvali. “Verím, že jedného dňa sa cesta II/502 stane bezpečnou. Dovtedy mi nezostáva nič iné, len dúfať, že kým sa ľady pohnú, nestane sa tam žiadna dopravná nehoda, ktorá by stála život Vás, Vášho rodinného príslušníka, kamaráta, či kolegu.” Žiaľ, toto želenia nebolo vypočuté, a vyhasol tam ďalší život.