Regióny Bratislava Top

FOTO len pre silné povahy! NECHUTNÉ čo našli v slovenských obchodoch! TOTO pred zákazníkmi skrývajú

Ilustračná foto. Zdroj: svps.sk

BRATISLAVA – Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenska vykonala v uplynulom období niekoľko kontrol potravín v rôznych prevádzkach. Na úradných kontrolách boli zistené naozaj nechutné detaily zo slovenských obchodov a prevádzok. Znečistené prostredie na skladovanie potravín je nič oproti zhnitým potravinám. V predajniach sa dokonca predávali aj výrobky po dátume spotreby.

Inšpektori regionálnych veterinárnych a potravinových správ vykonali v období od 01.07.2023 do 30.07.2023 okolo 3270 oficiálnych úradných kontrol potravín živočíšneho i rastlinného pôvodu. Z daného počtu našli 725. Najviac nedostatkov bolo v stredných a malých predajniach potravín. Bez akéhokoľvek nedostatku boli kontroly u priamych predajcov.

Počas úradných kontrol bola vytvorená aj dôkladná fotodokumentácia nedostatkov. Inšpektori natrafili na znečistené a poškodené obaly na skladovanie zeleniny, znečistené skladovacie priestory či priestory vo výrobni potravín. Najväčšími nechutnosťami, na ktoré natrafili, bol predaj potravín po dátume spotreby a minimálnej trvanlivosti, v chladničke skladované potraviny po dátume spotreby či zhnitý šalát.

Inšpektori celkovo uložili blokové pokuty 58-mim prevádzkam v celkovej výške 3120€. Veľmi vážne nedostatky sa riešili v správnom konaní, pričom bolo uznaných 72 právoplatných rozhodnutí a ich pokuta bola celkovo vo výške až 104 150 €.

V našej fotogalérii nájdeš viac detailov z nechutností v slovenských prevádzkach.

Galéria
Znečistené skladovacie priestory. Zdroj: svps.sk
Nedostatky v hygiene skladovania, predaj po dátume spotreby a minimálnej trvanlivosti. Zdroj: svps.sk
V chladničke uložené výrobky po dátume spotreby bez označenia. Zdroj: svps.sk
Zhnitý šalát. Zdroj: svps.sk
navigate_before
navigate_next