Regióny Bratislava Top

FOTO Pastva pre oči: Bratislava má novú oázu zelene a oddychu

Zdroj: FB / Matúš Vallo má rád Bratislavu

BRATISLAVA – V hlavnom meste je nová zelená oáza. Mesto otvorilo Prϋger-Wallnerovu záhradu. Tá návštevníkom ponúka nielen dokonalé miesto na oddych, ale aj zábavu.

 

V záhrade ležiacej v srdci hlavného mesta si prídu na svoje veľkí i malí. Nájdete tu trávnaté plochy, chodníčky ako stvorené na letné prechádzky ale aj detské ihrisko s preliezkami či hojdačkami. Ako  uviedol primátor Matúš Vallo, záhrada bude otvorená každý deň. „Tento areál znovu ožíva ako modelový príklad prírodnej záhrady s mokraďou, priestormi na oddych aj hry a jej súčasťou bude časť pre komunitnú záhradu či permakultúrne pestovanie,“ uviedol.

Napriek tomu, že Prϋger-Wallnerova záhrada je v tesnej blízkosti Horského parku, priestor má podľa neho úplne iný charakter. „Človek tu má pocit súkromia a záhrada priam vyzýva na oddych a komunitné využitie. Ponúka možnosti, ktoré Horský park nemá. Po otvorení Prϋgerky sa dá v tejto lokalite Korzo Horský park plnohodnotne stráviť celý deň. Motiváciou na prvotné sprístupnenie záhrady koncom minulého roka bola pandémia, keď sa násobne zvýšil záujem ľudí tráviť čas v prírode,“ tvrdí.

Stav ešte nie je finálny. „Teraz v záhrade prichádza na rad stavebná časť, v rámci ktorej by tu malo vzniknúť nové komunitné centrum pre deti, školákov a rôzne školské a mimoškolské aktivity. Domček a skleník by mali byť hotové do konca septembra,“ vysvetlil Vallo.

Pozrite si novú oázu pokoja a zelene v hlavnom meste:

Zdroj: FB / Matúš Vallo má rád Bratislavu