Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

FOTO VODIČI, POZOR! SNEH a nehody uzatvorili viaceré CESTY: Mnohé sú len ťažko zjazdné

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – Horský priechod Dobšinský kopec je pre zlú zjazdnosť uzavretý pre nákladnú dopravu. Informuje o tom Zelená vlna RTVS. Upozorňuje tiež, že na horskom priechode Vernár smerom z Telgártu sú dva skrížené kamióny. Slovenská správa ciest na svojom webe zjazdnost.sk pripomína, že horský priechod Príslop je uzavretý pre vozidlá nad 10 metrov dĺžky.

 

Horské priechody Príslop a Donovaly uzavreli pre vozidlá nad desať metrov dĺžky. Zelená vlna RTVS upozorňuje na husté sneženie na priechode Donovaly. Vodiči tu hlásia viacero odstavených a šmýkajúcich sa kamiónov, horský priechod je ťažko zjazdný, odporúčajú sa mu úplne vyhnúť.
Zelená vlna RTVS zároveň upozorňuje, že na horskom priechode Čertovica je viacero odstavených a šmýkajúcich sa kamiónov, cesta je neupravená a zasnežená, miestami sa tvorí poľadovica.

Horské priechody sú podľa cestárov prevažne zjazdné. Povrch vozoviek je vlhký až mokrý, okrem priechodov Štós, Huty, Vrchslatina, Látky-Prašivá, Chorepa, Súľová, Grajnár, Dobšiná a Zbojská, kde je vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Vo vyšších polohách sa na vozovke môže nachádzať čerstvý, kašovitý až utlačený sneh a v okrese Stará Ľubovňa miestami aj zľadovatený sneh hrúbky jedného centimetra. Slovenská správa ciest tiež upozorňuje, že v úseku Skalka – Kremnica je utlačený sneh do štyroch až piatich centimetrov. Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú podľa Slovenskej správy ciest zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý.

Takto to vyzeralo na ceste z Banskej Bystrice do Ružomberka. ZDROJ: Dopravný servis BB
V úseku Látky Prašivá od hotela Zerenpach osobné autá v pohode prejdú, nákladné len ak pôjdu s rozbehom. Cestári šetrili posypom, tak hlavne nezastať. ZDROJ: Dopravný servis BB