Regióny Bratislava

Fotofestival Devín 2024 prinesie aj workshop fotenia dravcov

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA – Inšpiratívny svet fotografie, prírody a histórie ponúkne Fotofestival Devín 2024. Podujatie s celodenným programom, v ktorom nechýbajú workshopy, prednášky, prehliadka hradu či hudobné vystúpenie, sa uskutoční v sobotu 15. júna. Informovali o tom organizátori z Klubu dobrej fotografie.

Návštevníci budú mať možnosť spoznať etiópsku kultúru s cestovateľkou a fotografkou Veronikou Maškovou, sociálnym témam sa bude venovať fotograf, pedagóg a kurátor Matúš Zajac, ktorý vo svojej tvorbe vedome prepája sociálny dokument s výtvarnými prvkami. Je známy svojimi dlhodobými sociálno-spoločenskými projektami, v ktorých skúma rôzne subkultúry.

Usporiadatelia dávajú do pozornosti aj workshop so slovenským dokumentaristom, fotografom, kameramanom a režisérom Tomášom Hulíkom, na ktorom sa záujemcovia môžu naučiť fotiť dravce. Program ponúka aj možnosť prejsť sa po hrade Devín v rámci komentovanej prehliadky s fotografkou a sprievodkyňou Jankou Kollárovou či fotenie dobových bojovníkov. Na podujatie je vhodné rezervovať si vstupenky. Počet miest je obmedzený.