Fotografia „sťahovákov“ baví internet. Ignorovanie značiek sa im vypomstilo

BRATISLAVA – Čísla nepustia. Tento známy výrok pozná snáď každý, stále sa však nájdu „experti“, ktorí si myslia, že dokážu aj nemožné. Následne však vždy tvrdo narazia na realitu a zistia, že sa mýlili. Obdobný problém riešili v sobotu popoludní aj dvaja „sťahováci“, ktorí si zrejme mysleli, že betón pod železničným nadjazdom je rozpinateľný. Ignorovanie čísel ich však vyšlo draho a teraz si z nich uťahuje celý bratislavský Ružinov.

 

Viadukt pri Martinskom cintoríne v Ružinove je v hlavnom meste mimoriadne známy. Pravidelne sa totiž pod železničným nadjazdom „zasekne“ nákladné auto. Dôvod je prostý – alebo vodiči ignorujú dopravú značku s maximálnou prípustnou výškou auta, alebo si mysleli, že čísla sa dajú oklamať. Veľmi rýchlo však viacerí zistili, že to tak nie je.

Podobný prípad sa stal aj v sobotu. Nákladné auto istej realitnej kancelárie sa zaseklo krátko po vjazde cez železničný nadjazd a zablokovalo tak jeden smer jazdy z Trnávky na Trnavskú cestu. „Uf, dúfam, že ste mali lepšiu sobotu, ako títo chlapi v podjazde medzi Trnávkou a Ostredkami,“ napísal na sociálnej sieti starosta Ružinova Martin Chren. Dvom mužom, ktorí sa nachádzali v aute, tak neostávalo nič iné, len „podhustiť“ pneumatiky, aby mierne klesli a mohli prejsť cez podjazd.

Pod príspevkom starostu Chrena sa však strhla búrlivá diskusia ľudí, ktorých fotografia pobavila. „Možno by sa dalo odfrézovať kus z asfaltu, alebo odkopať, keď vždy chýba len pár centimetrov,“ navrhuje jeden z Ružinovčanov. „Tu sa zasekli desiatky áut. Je to taká Ružinovská klasika, by som povedal priam tradícia,“ napísal iný diskutujúci. Ďalší zas humorne poznamenal, že na Slovensku zrejme nič nie je nemožné, keď realitná kancelária dokáže presťahovať aj železničný nadjazd. Iní Ružinovčania, naopak, spomínajú na to, ako sa pod viaduktom zasekol plný „domiešavač“. Isté je však jedno – vodič so spolujazdcom si zarobili na poriadny malér.

Viac o téme: Bratislava, Martin Chren, problém, realitná kancelária, Ružinov, starosta, Trnávka, viadukt, zaseknuté auto, železničný nadjazd

Súvisiace články