Regióny Bratislava

Hody ovplyvnia dopravu v dvoch bratislavských častiach. Dopravný podnik upozorňuje cestujúcich na zmeny

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Počas hodových slávností v bratislavskej mestskej časti Dúbravka sa musia cestujúci pripraviť na zmeny v mestskej hromadnej doprave (MHD). Zmeny sa dotknú liniek 26, 36, 83, 123 a N34, a to v čase od začiatku dennej premávky v sobotu 28. septembra do konca dennej premávky v nedeľu 29. septembra. Ako uviedli na stránke www.imhd.sk, uzavreté bude obratisko Žatevná a spoje MHD nebudú premávať cez ulice Repašského a Štepná. Hody ovplyvnia dopravu aj v Ružinove. 

 

Linky 26, 36 a 123 pôjdu v smere do Dúbravky cez ulicu Pri kríži na náhradnú konečnú zastávku Štepná, pričom zastavia na zastávkach Pri kríži (na ulici Pri kríži, pozn. SITA), Homolova a Štepná, a naspäť pôjdu rovnakou trasou. Vynechajú zastávky Pri kríži (na Saratovskej ulici v smere na Žatevnú ulicu, pozn. SITA), OD Saratov, Pekníkova a Žatevná.

Linka 83 pôjde od zastávky Drobného priamo po Saratovskej ulici a po ulici Pri kríži na náhradnú konečnú zastávku Štepná, a späť pôjde takisto rovnakou trasou. Zastaví aj na zastávkach OD Saratov, Pri kríži, Homolova a Štepná, vynechá zastávky Pekníkova a Žatevná. Počas noci zo soboty na nedeľu pôjde linka N34 rovnakou obchádzkovou trasou ako linka 83.

Zmeny trás liniek

Pre konanie cyklisticko športového podujatia v bratislavskej mestskej časti Ružinov bude v sobotu od 12:00 približne do 18:00 obmedzená doprava. Uzavrú Ružinovskú ulicu v úseku od Bajkalskej ulice až k obratisku električiek,vrátane priečnych prejazdov, čo spôsobí aj zmenu trás liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD). Informovali o tom na stránke www.imhd.sk.

Linka 50 bude obojsmerne premávať medzi zastávkami Slovanet a Haburská/Zálužická obchádzkou cez Bajkalskú a Drieňovú ulicu. Autobusy zastavia na zastávkach Bratislavská župa a Solivarská. Linka obojsmerne vynechá zastávky na Ružinovskej ulici a Maximiliána Hella.

Linka 66 v smere k Trhovisku obslúži všetky svoje zvyčajné zastávky, navyše zastaví aj na zastávke Súmračná smerom k Astronomickej ulici. V smere na Domkársku ulicu medzi zastávkami Slovanet a Mierová pôjde obchádzkou cez Bajkalskú, Prievozskú a Gagarinovu, pričom zastaví na všetkých zastávkach, okolo ktorých pôjde, okrem zastávok Drieňová až Nevädzová.

Linky 67 a 87 budú začínať svoju jazdu zo zastávky Astronomická, vynechajú nástupište na Ružinovskej ulici. Linka 96 bude premávať v smere do Petržalky medzi zastávkami Haburská a Prístavný most po odklonovej trase cez Drieňovú a Bajkalskú ulicu, pričom zastaví na všetkých zastávkach, okolo ktorých prejde. Vynechá zastávky od Maximiliána Hella až po zastávku Prievozská. V smere k letisku obslúži všetky zvyčajné zastávky a navyše zastaví aj na Astronomickej. Električková linka 9 bude premávať bez obmedzení.