Regióny Bratislava Top

Hrôza v ŠKÔLKE! Deti mali JESŤ vlastné ZVRATKY, padali aj FACKY: Šokujúce DETAILY

Ilustračné foto. Zdroj: archív zoznam.sk

IVANKA PRI DUNAJI – Hrôza, ktorá sa mala odohrávať v súkromnej škôlke, je nočnou morou každého rodiča. Tamojšia riaditeľka používala na detičky nepochopiteľné praktiky. Okrem iného vraj nútila deti jesť vlastné zvratky! Bývalé učiteľky o nich prehovorili po tom, čo škôlku zatvorili.

 

Materská škola hrôzy. Aj takéto a mnohé horšie prezývka dostala kvôli svojej povesti súkromná škôlka Fialenka v Ivanke pri Dunaji. Scény, ktoré sa tam mali odohrávať, sú totiž ako z hororového filmu. Riaditeľka mala na deťoch uplatňovať podivné praktiky. Podľa niektorých rodičov im dokonca vulgárne nadávala a nasilu ich kŕmila. Po tom, čo sa deti povracali, ich nútila, aby naspäť zjedli to, čo vyvracali.

Svoj príbeh pre Nový Čas vyrozprávali aj Zuzana a Jana, ktoré svoje deti dali do spomínanej škôlky. „Nadávala im a nasilu ich kŕmila. Syn mi povedal, že sa povracal. Nerozumela som tomu, doma sa totiž nikdy povracať nezvykol. Potom som zistila od učiteliek, že riaditeľka nútila deti, aby naspäť zjedli to, čo vyvracali. Učiteľky sa teraz kajajú, že to mali riešiť skôr, ale že vraj ich zastrašovala a manipulovala s nimi,“ opisuje šokujúce skutočnosti Jana.

Z ničoho nič škôlku zatvorili

Všetko to začalo v polovici júna, kedy škôlku z ničoho nič zatvorili. „Asi v marci sme sa dozvedeli, že škôlka bude fungovať len do konca tohto školského roka a potom sa bude sťahovať,“ vraví Zuzana. Potom však prišiel šok. V polovici júna im zrazu prišla SMS, že škôlka bude v pondelok zatvorená.

„Keď som sa informovala, čo sa deje, odpísali mi, že škôlka je zatvorená do odvolania. Na sociálnych sieťach sa potom objavila diskusia, v ktorej majiteľka budovy tvrdila, že škôlku zavrela, lebo riaditeľka podpísala výpoveď zmluvy k 16. 6. a začala si sťahovať veci. Nikto o tom nič nevedel. Následne nám majiteľka aspoň otvorila budovu, aby sme si mohli zobrať osobné veci,“ vraví o čudných praktikách Zuzana. Počas týchto dní s nimi riaditeľka vôbec nekomunikovala, hoci mali zaplatené až do konca mesiaca. „Peniaze už oželiem, nebudem sa vláčiť po súdoch pre 200 eur,“ vraví druhá mamička Jana.

Prípad už rieši komisár 

Podľa jej slov si dokonca riaditeľka otvorila ďalšiu škôlku v Piešťanoch, pričom sa prezentuje fotkami detí z Ivanky pri Dunaji. „Ne­chceme to riešiť súdnou cestou, chceme len varovať ostatných rodičov, aby nenaleteli,“ vravia svorne mamičky, ktoré medzičasom už svoje deti prihlásili do inej škôlky.

Prípadom sa už zaoberá komisár pre deti Jozef Mikloško. Podľa obsahu podnetu mali byť deti bité, psychicky týrané, ponižované a fackané. „Vzhľadom na uvedené skutočnosti som vyhodnotil, že z podnetu vyplýva možné podozrenie zo spáchania trestného činu,“ vraví Mikloško s tým, že ak sa trestná činnosť potvrdí, vec postúpi príslušným orgánom.