Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Hrozba nepominula: V niektorých okresoch naďalej hrozia povodne

V niektorých okresoch naďalej hrozia povodne. ZDROJ: TASR/Slovenský vodohospodársky podnik

SLOVENSKO – V niektorých okresoch naďalej hrozia povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal hydrologické výstrahy prvého a druhého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

 

Druhý stupeň výstrahy pred povodňou platí v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Trebišov bez rieky Roňava a Michalovce. Prvý stupeň výstrahy vydali meteorológovia pre okresy Skalica, Nové Zámky-juh, Levice-západ, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Levice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Rožňava, Gelnica a Košice-okolie, povodie Hornádu.

Slovenský hydrometeorologický ústav zároveň upozorňuje na silný vietor na horách, ktorý sa môže vyskytnúť najmä na východe Slovenska. Najnižšia výstraha platí pre okresy Stará Ľubovňa, Sabinov, Bardejov, Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Sobrance, Košice-okolie a Gelnica v utorok (13. 2.) od 3.00 h do 20.00 h.

“Na horách približne od 1 000 metrov nad morom sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch 110 až 125 kilometrov za hodinu alebo priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, to je až víchrica,” priblížili meteorológovia.