Kamióny blokujú diaľnice pri Bratislave, vzniká tak mimoriadna situácia. Policajti ich vyzývajú k disciplinovanosti

BRATISLAVA – Kamióny momentálne blokujú na diaľniciach D1, D2 a D4 pri Bratislave všetky jazdné pruhy a znemožňujú tak jazdu ostatným účastníkom cestnej premávky a záchranárskym zložkám.

 

„Spôsobujú úplnú neprejazdnosť komunikácií, ako aj prejazd Bratislavou,“ uviedli bratislavskí policajti na sociálnej sieti. Vyzývajú vodičov kamiónov, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke, po diaľnici jazdili len v pravom jazdnom pruhu a rešpektovali pokyny policajtov. Zelená vlna RTVS informuje, že na D1 medzi Sencom a Bratislavou sa osobné autá zdržia aspoň 30 minút a prejazdný je pre ne iba ľavý pruh.

Policajti informovali, že vzhľadom na mimoriadnu situáciu budú pri nerešpektovaní pokynov zadržiavať vodičské preukazy. „Policajti vyťahujú z kolóny kamióny s potravinami, liekmi, zvieratami a ďalším dôležitým tovarom, avšak deje sa aj to, že keď policajti vytiahli kamión so živými kurčatami, aby tam neskapali, tak za týmto kamiónom išlo odrazu dalších desať s bežným tovarom. Tak toto fakt nie!!! Takto sa blokuje doprava a vzniká chaos,“ poukázali policajti.

Viac o téme: blokovanie dopravy, hraničné kontroly, ľavý pruh, mimoriadna situácia, nedisciplinovaní kamionisti, polícia, pravý pruh

Súvisiace články