Regióny Bratislava

Karlova Ves upozorňuje na páchateľa, ktorý poškodzuje zdravé dreviny

Ilustračné. Zdroj: FB / Karlova Ves

BRATISLAVA –  Bratislavská Karlova Ves upozorňuje na neznámeho páchateľa, ktorý má na jej území poškodzovať zdravé dreviny. Najnovšie eviduje poškodenie kmeňa pagaštana na Pribišovej ulici, siedmich briez na Silvánskej ulici, lipy na Donnerovej ulici a borovice na Hlaváčikovej ulici. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

 

Samospráva poukazuje na to, že na Silvánskej ulici uschlo na jednom mieste od minulého roka sedem briez. Lipa na Donerovej ulici bola podľa mestskej časti ešte vlani zelená, v súčasnosti je suchá, má preto podozrenie, že jej niekto “pomohol”. V okolí bolo už v minulosti otrávených viacero stromov.

“Vlastník oplotenej predzáhradky na Hlaváčikovej nahlásil, že niekto sype pod borovicu soľ a iný neznámy roztok,” podotýka samospráva. Pripomína zároveň, že pred časom niekto narezal niekoľko nových stromov na Púpavovej ulici.

Mestská časť preto vyzýva svojich obyvateľov, aby boli všímaví, ak sa pri stromoch pohybuje podozrivá osoba. Prípadné poškodzovanie drevín odporúča okamžite nahlasovať na políciu.