Regióny Bratislava Top

Kuriózny prípad počas testovania vo Vrakuni. Ľudia sa smejú na omyle pracovníka

Starosta Vrakune Martin Kuruc. Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Aj antigénové testovanie prináša občas vtipné momenty. Jeden z nich sa stal v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Absolvent testu tu dostal výsledok, ktorý má jednu chybičku „krásy“. Upozornil na ňu jeho kamarát na sociálnej sieti. Vtipné reakcie na seba nenechali dlho čakať a pre zoznam.sk reagoval aj starosta Martin Kuruc.

 

Kuriózny prípad sa stal v odbernom mieste na Rajčianskej ulici. Na výsledku testu je síce pečiatka z odberného miesta a podpis, ale pracovník alebo pracovníčka chybne dopísali, že test sa robil v Turzovke. V obci na Kysuciach. „Už aj Turzovka patrí pod Vrakuňu? Starostovi sa zväčšuje región,“ komentoval jeden z diskutujúcich test. Ďalší diskutujúci zasa vtipne komentoval, že „do Turzovky sa ide cez Rajčiansku 3, ale mnoho ľudí to nevie“.

 

Zdroj: FB / Vrakuňa Bratislava

Ľudí však zaujíma, či je takýto test platný. „Myslím si, že áno, keďže meno, dátum narodenia, a aj znak s podpisom sú správne. Dá sa skontrolovať, či takýto človek bol u nás na testovaní a s akým výsledkom,“ reagoval pre zoznam.sk starosta Vrakune Martin Kuruc. Odľahčene dodal, že neplánuje byť starostom Turzovky, lebo má rád Vrakuňu. „Ale možno na staré kolená sa tam presťahujem, keďže manželku mám z Kysúc. Ale potom už len ako kronikár,“ smeje sa Kuruc.

Oslovili sme aj policajtov, či je takýto test platný a pre nich relevantný. „Vami uvedenú otázku nasmerujte na e-mailovú adresu: https://korona.gov.sk/,“ napísali nám z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Nakoniec sme z dostupných zdrojov zistili, že na to, aby výsledok testu bol platný, musí obsahovať jasný identifikačný prvok testovanej osoby, dátum odberu a dátum vystavenia výsledku testu, pečiatku a podpis oprávnenej osoby.