Regióny Bratislava

Križovatka STRACHU! Na ceste chýba priechod: Ľudia sa boja, že dôjde k tragédii

Nebezpečná križovatka v bratislavskej mestskej časti Rača.
Nebezpečná križovatka v bratislavskej mestskej časti Rača. Zdroj: FB / Adam Gubčo Gubran

BRATISLAVA – Strach o svoj život. To prežívajú ľudia v bratislavskej mestskej časti Rača každý deň. Aj pri obyčajnej a rutinnej veci. Obyvatelia sa totiž boja vôbec prejsť cez cestu. Upozorňujú, že na tomto úseku chýba veľmi dôležité značenie.

 

Obyvatelia bratislavskej mestskej časti Rača zažívajú denno-denne strach o svoje životy. Pri železničnom priecestí na Koľajnej ulici chýba na ceste priechod pre chodcov. Jedná sa pri tom o frekventovanú cestu, kde sa autá mnohokrát rozbehnú a len ťažko by dokázali rýchlo pribrzdiť a tak sa ľudia boja, žeby mohlo dôjsť k tragédii. “Neraz som nesvoj, keď tadiaľ prechádzam, že ma nejaké auto zoberie so sebou, lebo neviem kade je najlepšie prejsť na Stolársku. Hlavne, keď sa čaká s autami na priecestí, a potom sa všetci chodci stretneme na rohu, kde čakáme na celú kolónu áut. Neraz ide auto veľmi impulzívne do zákruty,” potvrdil informáciu obyvateľ bratislavskej mestskej časti Adam.

Pre zoznam.sk ďalej poznamenal, že on sám býva pri Šajbách a niekedy na to, aby sa vôbec dostal cez cestu, musí čakať 5 minút. “Keď sa pred priecestím nahromadia autá, tak na rohu čakáme, kým všetky prejdú a trvá to aj 5 minút, keď nie viac.” To je však to najmenšie, čo ľudí trápi.

Nebezpečná križovatka v bratislavskej mestskej časti Rača.
Nebezpečná križovatka v bratislavskej mestskej časti Rača. Zdroj: FB / Adam Gubčo Gubran

Obyvatelia majú strach

Najväčšiu obavu majú však z áut, ktoré jazdia veľkou rýchlosťou. Adam nám potvrdil, že “je to nebezpečné, keďže autá sa rozbehnú už na priecestí a máte strach prechádzať vôbec.” Okrem toho tiež upozornil na to, že “napravo je ďalšia ulica a tam už chodník nepokračuje a ľudia tam na vlastné nebezpečenstvo chodia.” Situácia nie je ľahostajná ani ostatným ľuďom, ktorých sa táto situácia týka. Nejde pri tom o nič nové. Jedna z obyvateliek na sociálnej sieti poznamenala, že na problém upozorňovala ešte v roku 2013. “písala som, foto posielala, naposledy v roku 2013…obávam sa, že sa čaká až sa niečo stane.” 

Má sa tu pritom stavať a v okolí tak pribudnú ďalšie rodiny napriek tomu, že situácia stále nie je vyriešená. “A bude to omnoho zaujímavejšie, keď tu na začiatku pribudne tých prvých päť panelákov,” poznamenala ďalšia z obyvateliek. Adam nás však upozornil, že starosta bratislavskej mestskej časti Rača na sociálnej sieti už v septembri upozorňoval, žeby sa situácia mala vyriešiť. “Ďalšou fázou je rozšírenie chodníka a vybudovanie prechodu pre chodcov, čo riešime s magistrátom.” Obrátili sme sa preto na hovorcu bratislavskej mestskej časti Rača s otázkami, kedy môžu obyvatelia čakať vyriešenie tejto situácie. Článok budeme po ich stanovisku aktualizovať.