Regióny Bratislava

Kuchajda bude v sobotu centrom zdravotnej starostlivosti a prevencie

Zdroj: SITA / Marko Erd

BRATISLAVA – Areál amfiteátra Kuchajda v bratislavskom Novom Meste sa premení na centrum zdravotnej starostlivosti a prevencie. V sobotu (22. 8.) sa tu uskutoční podujatie Dr. Stan v meste, ktoré prinesie viaceré prednášky s odborníkmi, ale tiež možnosť nechať si zmerať krvný tlak, hladinu cukru či cholesterolu, čistotu pľúc, nechať si vyšetriť znamienka alebo sa naučiť poskytnúť prvú pomoc.

 

“Predposledný augustový víkend majú Bratislavčania možnosť navštíviť podujatie, kde budú špičkoví slovenskí lekári hovoriť o epidémii, ochoreniach srdca, pohybového aparátu, štítnej žľazy i cukrovke,” približuje spoločnosť A-medi management. Cieľom je nielen neformálnou cestou edukovať ľudí, ale tiež priniesť odborníkom podnety od pacientov.

Podujatie zastreší prednášky a diskusie z viacerých medicínskych oblastí. Na tému epidémie a prevencie očkovaním sa bude diskutovať s odborníkmi, ktorých verejnosť pozná aj z krízového štábu pre COVID-19. Návštevníci sa dozvedia taktiež o prevencii kardiovaskulárnych ochorení a diabetes, program doplnia vstupy z oblasti endokrinológie a reumatológie. Povedomiu o širokom spektre diagnóz sa budú venovať i viaceré občianske združenia pacientov.

“Obdobie nového koronovírusu nám opäť pripomenulo, aké dôležité a zároveň aké krehké je naše zdravie. Kedy ak nie teraz hovoriť o zdraví a prevencii? Na podujatí preto budú špičkoví slovenskí lekári diskutovať o ochoreniach, ich liečbe a prevencii, ale aj o ďalších témach spojených s oblasťou zdravia,” uviedol pre TASR starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Dr. Stan so sloganom Len aby sme zdraví boli! oslovoval od roku 2017 návštevníkov letného festivalu Pohoda. Tento rok organizátori program modifikovali na Dr. Stan v meste.

Podujatie otvorí v sobotu svoje brány o 10.00 h.