Regióny Bratislava Trnava Top

Lekárka SPACKALA operáciu môjho SYNČEKA! Prežije? Buď alebo, povedali zrútenej matke. Šokujúce DETAILY: Teraz sa už môžem iba modliť

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA – Hoci detská lekárka mala vravieť, že 4-ročnéhmu chlapcovi nič nie je, napokon mu museli vyoperovať obličku. Tým sa však jeho zdravotné problémy neskončili. Ako opisuje nahnevaná matka, druhá lekárka z bratislavskej nemocnice “operáciu spackala” a jej neostáva nič iné, ako sa modliť, aby to syn po druhej operácii prežil.

Zdravotníkom patrí naša obrovská vďaka. Avšak zároveň, keď o životy a zdravie našich blízkych, každé ich pochybenie býva podrobené ostrej kritike. Najnovšie svoju negatívnu skúsenosť so zdravotníkmi zdieľala matka malého syna na stránke Nekŕmte nás odpadom. Príbeh ako zo zlého sna začal v ambulancii jednej z trnavských pediatričiek. “Mám 4-ročného synčeka, ktorý mal nejaké zdravotné problémy dlhšiu dobu, no pani doktorka tomu neprikladala žiadny význam,” začína svoje rozprávanie. Doktorku podľa jej slov na kolenách prosila, aby mu pomohla, no ako “diagnózu” mu stanovila “nič mu nie je”.

Zvrat prišiel po tom, čo syn kolaboval a necítil sa dobre, a tak zamierili do jednej z bratislavských nemocníc. Ukázalo sa, že ide o vážnu diagnózu a chlapca musia operovať. “Syna zobrali na sálu s tým, že mu odoberú obličku, nakoľko bola nefunkčná. Operácie som sa bála, samozrejme, ako každý rodič,” vraví.

Ako zároveň vraví matka, s nádejou, že konečne sa jej dieťa uzdraví, sa vlastne do nemocnice tešila. “Ale to, čo sa stalo neprajem nikomu,” zdôrazňuje. Operácia totiž podľa jej slov neprebehla tak, ako mala. “Druhý deň po operácii mi synček hovoril ,maminka mám bolesti‘, nemal farbu a vyzeral hrozne. Utekala som za sestričkou, ale dočkala som sa len toho, že dáme hore nohy na vankúš a skúsme chodiť. Dieťa ale omdlievalo,” opisuje náročné chvíle.

“Prečo má dieťa trpieť pre spackanú operáciu?”

Po tom, čo napokon ráno poslali syna na sonografiu, prišiel šok. “Ráno mi primár povie: ,Hmm, viete doktorka ho zoperovala zle, ostal mu tam kúsok obličky, ktorá mu tlačí na pečeň‘”. Verdikt znel jasne: 4-ročný chlapec musí ísť opäť na operačný stôl. “S malou dušičkou som sa opýtala, či to syn zvládne. Odpoveď: Buď alebo… Zrútila som sa. Prečo kvôli lekárke, ktorá niečo spackala, má trpieť dieťa a rodič?” pýta sa matka.

Ako dodáva matka, syn je už po operácii, má však veľké obavy, keďže má aj iné diagnózy. Na obe lekárky, ktoré mali v prípade jej syna pochybiť, má ťažké srdce a dokonca ich vyzýva, aby zobliekli biele plášte a odišli pracovať tam, kde neohrozia životy ľudí. “Mne nič iné, ako modliť sa a dúfať, že mi chlapec prežije, neostáva,” uzatvára.