Regióny Bratislava Top

Ľudia sú ZHROZENÍ! DIEŤA v kočiari medzi FEŤÁKMI, TOTO robia hneď vedľa BÁBÄTKA: Muži ZÁKONA o tom VEDIA, čo to má znamenať?

Ilustračné. ZDROJ: SITA/FB

BRATISLAVA – Obyvatelia hlavného mesta sú zúfalí. Na jedno z najväčších sídlisk majú už dlhšiu dobu problém s indivíduami, ktorí priamo pod oknami paneláku drogujú a pijú alkohol. Čo je však najhoršie, najnovšie má byť v skupine aj malé dieťa.

Injekčné striekačky, prázdne fľaše od alkoholu, špinavé servítky pohodené na zemi. Aj toto je realita mestskej časti Ružinov v Bratislave. Obyvatelia tohto sídliska už niekoľko mesiacov upozorňujú na katastrofálnu situáciu pri zastávke Pažítková, kde sa stretávajú ľudia pod vplyvom omamných látok či alkoholu.

„Každý deň sú tam. Katastrofálne, čo tam robia! Až do poobedia,“ píše Zuzana. Najhoršie na tom však je, že, podľa jej slov, do pofidérnej skupiny začal v posledných dňoch chodiť aj muž s batoľaťom.

ZDROJ: Ružinov/FB

„A chodí za nimi aj Ukrajinec s malým dieťaťom v kočíku. Neraz som ho tam videla. Polícia príde a zas odíde. Skontrolujú doklady a idú preč,“ dodáva obyvateľka Ružinova.

Jej slová potvrdzuje aj Lucia. „Už tam s nimi býva aj malé dieťa v kočíku,“ píše.

Polícia o tom vie

Na ohavnú situáciu v tejto oblasti sme sa opýtali aj mestských policajtov. „O situácii v oblasti Pažítkovej ulice máme vedomosť, preto hliadky mestskej polície túto lokalitu kontrolujú intenzívnejšie a zaoberajú sa každým porušením, ktoré na mieste spoľahlivo zistia,“ uviedla hovorkyňa mestskej polície Barbora Krajčovičová.

„Radi by sme v tejto súvislosti vyzvali ľudí, aby v prípade, ak budú mať podozrenie, že dochádza k páchaniu akejkoľvek protiprávnej činnosti, bezodkladne kontaktovali mestskú políciu prostredníctvom nepretržite fungujúcej linky 159. Najbližšia hliadka situáciu okamžite preverí a všetky zistené porušenia bude riešiť zákonným spôsobom,“ dodáva hovorkyňa.