Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Ľudia TU ušetria! Na Slovensku otvoria 3 super LACNÉ reťazce: Vieme, kedy a kde

peniaze, bankovky, PZP, poistenie
Ilustračná foto. Zdroj: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Bez toho, aby ste siahli hlboko do vrecka, nakúpite aj v čase vysokej inflácie. Na slovenský trh vstupujú hneď tri zahraničné reťazce, známe vďaka mimoriadne nízkym cenám.

 

Prvý otvára diskont ACTION

Má viac ako dvetisíc predajní v 10 krajinách. Teraz holandský diskont ACTION mieri na Slovensko. Chváli sa tým, že ponúka až vyše 1 500 produktov za menej ako 1 euro a väčšina jeho tovaru stojí menej než 5 eur. Navyše, každý týždeň pridáva 150 nových produktov. Sortiment má veľmi rozmanitý, tvorí ho celkovo 14 kategórií. V regáloch objavíte spotrebný tovar, elektroniku, hračky, oblečenie, ale aj potraviny. Napríklad snacky, sladkosti alebo nápoje. Konkurovať bude hlavne sieťam Pepco a Kik.

Predajňu otvorí v Bratislave, v nákupnom centre Danubia na Panónskej ceste. Ako dáva vedieť banner priamo v nákupnom centre, otvorenie je naplánované na marec. Hlavné mesto nebude jediné. Zverejnené pracovné inzeráty prezrádzajú, že predajne pribudnú aj iných mestách. „Firma hľadá zamestnancov do Trnavy, Topoľčian, Martina, Zvolena a regionálneho manažéra zháňajú aj na východ Slovenska. Ten bude zodpovedný za otváranie a chod nových obchodov v Košickom a Prešovskom kraji,“ píšu dobrenoviny.sk.

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / František Iván

Tričko už za 2 eurá

Na svoje si u nás konečne prídu aj fanúšikovia módneho gigantu Primark. Má približne 400 obchodov po celej Európe a Amerike. Slováci však museli za fast fashion značkou dosiaľ cestovať do susedného Rakúska alebo Česka. Firma so sídlom v írskom Dubline láka trendovými kúskami za nízke ceny. Predajňu v bratislavskom nákupnom centre Eurovea sprístupnia na dvoch poschodiach na ploche 3 660 štvorcových metrov. Nájdete tam dámske, pánske a detské oblečenie, aj kozmetiku a doplnky pre domácnosť. Brány otvoria v apríli. Ruský reťazec chystá až 5 predajní

Na nákup potravín budete môcť po novom zájsť aj do Mere. Ruský obchodný reťazec svoj model predaja stavia na najnižších možných cenách. Aby to mohol splniť, na nákladoch šetrí, kde sa dá. Tovar ponúka vystavený na paletách. Zaujímavosťou je, že tam nenájdete žiadne akcie ani zľavy.

„Naše ceny sa pohybujú v nízkom a strednom segmente, prémiový u nás nenájdete. Sme schopní predávať aj výrobky s blížiacim sa dátumom minimálnej trvanlivosti, čomu zodpovedá aj jeho cena,“ uviedla pre tvnoviny.sk Natalia Sinkina, manažérka nákupu Mere. Zákazníkov by prvé prevádzky mali privítať ešte tento rok, pôjde o tri až päť predajní. Avšak konkrétny dátum ešte nie je známy.