Lúpežné prepadnutie na Kuchajde je objasnené. Páchateľom hrozí až 12 rokov za mrežami

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Polícia objasnila piatkové lúpežné prepadnutie v areáli prírodného kúpaliska Kuchajda v Bratislave. Päťdesiatročný Ján G. z okresu Malacky a 22-ročná Terézia R. z Bratislavy v podvečerných hodinách pristúpili k ležadlu, na ktorom oddychovala žena a pokúsili sa jej vytrhnúť z rúk kabelku. Ako informuje bratislavská krajská polícia na svojej facebookovej stránke, kabelka sa roztrhla a vypadla z nej peňaženka, ktorú chcela Terézia ukradnúť. Zabránili jej v tom návštevníci kúpaliska. Podarilo sa im zadržať Jána G., Terézia R. utiekla, ale v krátkom čase ju zadržala polícia.

 

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva voči obom zadržaným. Po vykonaní potrebných úkonov boli obvinení umiestnení v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Viac o téme: Bratislava, Kuchajda, kúpalisko, lúpežné prepadnutie, MALACKY, policajné zaistenie

Súvisiace články