Regióny Bratislava

Lúpežník vytiahol na lekárničku nôž. Lieky nedostal, zato skončil v putách

Lúpežník skončil rýchlo v rukách polície. ZDROJ: FB/Polícia Bratislavský kraj

BRATISLAVA  – Hliadka policajtov Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III včera počas hliadkovania na križovatke ulíc Vajnorská a Bajkalská zbadala pracovníčku lekárne, ktorá utekala ich smerom. O tom, čo sa vlastne udialo, informujú bratislavskí policajti na sociálnej sieti.

 

„Žena povedala, že pred krátkou chvíľou vošiel do priestorov lekárne muž, ktorý na ňu vytiahol nôž a pod hrozbou jeho použitia od nej žiadal vydanie konkrétneho druhu lieku – a to lieku na spanie. Žene sa podarilo pred mužom utiecť a schovať sa, k jej zraneniu, ani k zraneniu iných osôb nedošlo,“ spresňujú policajti.

Muž po krátkej chvíli z lekárne odišiel. Pracovníčka lekárne poskytla policajtom jeho popis, na základe ktorého sa hliadke podarilo v krátkom čase muža spozorovať v blízkosti Jarošovej ulice.

„Muž (57) sa ku všetkému dobrovoľne priznal, pričom policajti u neho zaistili aj samotný nôž.

“Policajti lúpežníka obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III začal trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže,“ dodávajú.