Regióny Bratislava Ružinov

Martin Chren ohlásil kandidatúru na post starostu Ružinova

BRATISLAVA/RUŽINOV- Ekonóm a  poslanec mesta Bratislavy za Ružinov Martin Chren sa v novembrových komunálnych voľbách bude uchádzať o post starostu mestskej časti Bratislava – Ružinov.

Vedenie mestskej časti  Ružinov je podľa neho už bez energie a permanentne zlyháva pri plnení základných funkcií. „Za posledných pätnásť rokov sa v Ružinove striedajú vo funkciách stále tí istí politici. Neustále počúvame o tom, ako vyriešia divokú výstavbu, Hirošimu, parkovanie, výtlky na cestách, škôlky, ale neposunuli sme sa ani o krok. Denno-denne stretávam Ružinovčanov, ktorí našu štvrť milujú, ale starostovi a ľuďom z jeho okolia už nedôverujú. Rezignovali. Každý z nás môže urobiť niečo pre svoje okolie. Ale úlohou občanov nie je donekonečna suplovať neexistujúcu samosprávu. Ružinov už konečne potrebuje zodpovedného starostu, pretože len on v spolupráci so zastupiteľstvom dokáže presadiť zmenu,“ vysvetlil dôvod svojej kandidatúry Martin Chren.

Plán pre Ružinov, s ktorým sa bude uchádzať o priazeň voličov, možno rozdeliť do troch základných oblastí – zabezpečenie každodenného servisu pre občanov (od efektívne fungujúceho úradu, cez parkovanie až po kosenie), ochránenie vzácnych častí Ružinova pred developermi a zahusťovaním a garantovanie korektných vzťahov medzi starostom a zastupiteľstvom. „Starosta nemá s poslancami bojovať a sabotovať ich návrhy len preto, že nie sú jeho. Všetkým by nám malo ísť o dobro mestskej časti. Žiaľ, v poslednej dobe to v Ružinove vyzerá inak a občania na to doplácajú,“ tvrdí Chren.

„Za tri roky som sa ako poslanec mesta snažil ukázať, že poctivou prácou sa dá dosiahnuť zmena k lepšiemu. Tak sa mi podarilo presadiť opravu ružinovských chodníkov, o ktorej sme tridsať rokov počúvali, že „sa nedá“. Nový park, pravidelné upratovanie Ružinova, ušetrené milióny z mestského rozpočtu, niekoľko úspešne zastavených zahusťovacích stavieb bez dostatočnej infraštruktúry – to sú veci, pod ktoré sa s hrdosťou podpíšem.“

Martin Chren sa o post starostu bratislavskej mestskej časti Ružinov uchádza ako nezávislý kandidát s podporou Tímu Ružinov.  Niekoľko jeho členov vo svojom nedávnom vyhlásení, ktorým mu vyjadrujú podporu v kandidatúre, zdôrazňujú nevyhnutnosť zmeny vedení mestskej časti: „Ak niečo nefunguje, treba to zmeniť. O pár rokov môže byť neskoro.“ Pod vyhlásenie sa podpísali aktívni Ružinovčania Eva Bacigalová, Michaaela Biharyová, Martina Fondrková, Monika Kozelová, Anna Reinerová, Martin Patoprstý, Adam Greksa, František Fabián, Dario Kočíšek, Martin Horínek, Vladimír Sirotka a Maroš Mačuha a ďalší.  

FOTO: Martin Chren