Regióny Bratislava

MEGALÚPEŽ v Bratislave! Lupiči ukradli tovar za 350-tisíc eur!

Policajti obvinili jedného z páchateľov. Zdroj: KRPZBA
Zdroj: KRPZBA

BRATISLAVA – Na Hviezdoslavovom námestí sa stala lúpež ako z akčného filmu! Včera krátko pred 19.hod doposiaľ neznáma dvojica prepadla luxusný butik švajčiarskej značky Hublot, ktorý je súčasťou hotela na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Z predajne si mali odniesť 19 ks exkluzívnych hodiniek za 350-tisíc eur.

 

Na kamerovom zázname, ktorý lupičov zachytil je vidieť ako pred samotnou lúpežou jeden z dvojice hodí predavačku na zem. Tam ju stráži, zatiaľ čo druhý rýchlo z rozbitej vitríny a vyberá drahé hodinky. Jeden z lupičov má počas celej akcie motorkársku prilbu, druhý iba rúško. Po niekoľkých sekundách obaja utečú z predajne.

„Podľa doposiaľ zistených informácii neznáma dvojica prišla do menovanej predajne tesne pred záverečnou v čase  okolo 18:54 h. Kladivom rozbili sklenenú vitrínu v ktorej sa nachádzali luxusné hodinky zn. Hublot,“ píšu policajti.

Policajti ďalej prezradili, že „S takto odcudzeným tovarom sa dali na útek, pri ktorom použili skúter, pričom na tomto dopravnom prostriedku prišli aj na miesto činu. Následne smerovali k Mostu SNP, kde vymenili skúter za vopred pripravené bicykle. Pokračovali na nich po pravej strane mosta v smere do mestskej časti Petržalka“.

Bratislavskí policajti prosia verejnosť o pomoc pri pátraní po nebezpečných mužoch. “Akékoľvek informácie, ktoré by pomohli polícii stotožniť osoby na videu, nám nahláste na bezplatnom čísle polície 158,”  dodávajú policajti.