Regióny Bratislava

Mesto v sobotu otvorí nový Skatepark Janka Kráľa

ZDROJ: TASR

BRATISLAVA – Mesto Bratislava otvorí v sobotu (25. 5.) nový Skatepark Janka Kráľa. K dispozícii bude nielen pre skateboardistov, ale aj pre priaznivcov kolieskových športov vrátane korčúľ, kolobežiek alebo BMX. Spolu s ním v sobotu znovu otvoria aj workoutové ihrisko Cvičko pod Mostom SNP. Nový skatepark s rozlohou 1350 metrov štvorcových má byť jedným z najväčších na Slovensku. TASR o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.

“Nový Skatepark Janka Kráľa spolu so susedným Cvičkom predstavujú výnimočný športový priestor na zmysluplné, aktívne trávenie voľného času a stretávanie sa rôznych komunít a ja som presvedčený, že si ho Bratislavčania, Bratislavčanky zamilujú,” uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Viceprimátorka Bratislavy Lenka Antalová Plavuchová poznamenala, že mesto potrebuje viac športovísk pre deti a mladých ľudí, ktorí radi trávia čas v meste.

Skatepark sa podľa mesta nachádza na výbornom mieste, v centre, obklopený zeleňou, v blízkosti viacerých cyklotrás a liniek MHD. Rôzne komunity tu podľa neho nájdu miesto, kde sa môžu vďaka ochrane mosta stretávať aj počas dažďa a zásluhou obnovenia osvetlenia v pôvodných mostných nikách môže byť využiteľný aj po zotmení.