Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Meteorológovia varujú: Na väčšine Slovenska sa môže tvoriť poľadovica

Dnes si na cestách dávajte pozor na poľadovicu! Ilustračné foto. ZDROJ: fb Polícia SR

SLOVENSKO – Na väčšine Slovenska sa môže vo štvrtok tvoriť poľadovica. Vo viacerých lokalitách treba tiež počítať so snehovými závejmi, vetrom a snežením. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre viaceré okresy výstrahy prvého stupňa.

 

Tvorba poľadovice sa očakáva v celom Banskobystrickom, Prešovskom, Košickom a Žilinskom kraji aj vo viacerých okresoch Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Výstraha prvého stupňa platí pre lokality predbežne do polnoci.
So snehovými závejmi zase treba počítať v Žilinskom kraji a vo viacerých okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho a Prešovského kraja. Meteorológovia výstrahu vydali predbežne do piatka (22. 12.) do 17.00 h.

Všetky okresy Žilinského kraja a viaceré okresy Prešovského, Banskobystrického, Trenčianskeho a Košického kraja zase potrápi sneženie. V lokalitách môže spadnúť 20 centimetrov, miestami až 25 centimetrov nového snehu. Výstraha trvá do piatka rána.

Meteorológovia varujú aj pred vetrom s priemernou rýchlosťou 45 kilometrov za hodinu. Vyskytnúť sa môže vo všetkých okresoch Bratislavského kraja, vo viacerých okresoch Trnavského a Žilinského kraja a v okresoch Poprad, Brezno a Myjava. Veternejšie môže byť aj mimo hôr, výstrahy platia v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Poprad a vo viacerých okresoch Žilinského kraja.