Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Meteorológovia varujú: Pozor na poľadovicu! Donovaly sú uzavreté

Dnes nám hrozí poľadovica a na Donovaloch husto sneží. ZDROJ: TASR/Ján Krošlák

SLOVENSKO – V niektorých okresoch si treba dávať pozor na poľadovicu. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

 

Výstrahy platia pre väčšinu okresov Prešovského kraja, viaceré okresy Žilinského a Košického kraja a okresy Brezno, Revúca a Rimavská Sobota v Banskobystrickom kraji. “Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,” pripomínajú meteorológovia.

Na poľadovicu v okrese Stará Ľubovňa upozorňuje aj Slovenská správa ciest na svojom webe zjazdnost.sk. Na hmlu s dohľadnosťou do 100 metrov si treba dávať pozor v lokalite Triblavina. V lokalite Vrútky je znížená dohľadnosť do 100 metrov pre silný dážď a v lokalite Šturec pre silné sneženie.

Pre husté sneženie je pre nákladnú dopravu do 10 metrov dĺžky uzatvorený horský priechod Donovaly (cesta I/59). Rovnako uzatvorená je tiež pre nákladnú dopravu cesta II/531 v okresoch Revúca a Brezno.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, taktiež cesty I., II. a III. i horské priechody.