Bratislava Banská Bystrica Košice

JASNÝ ODKAZ METEOROLÓGOV: Výrazne sa ochladí, prichádzajú nočné aj ranné mrazy a teploty hlboko pod nulou

ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Počasie bolo počas tohto pracovného týždňa typické októbrové, s teplotami do 15 stupňov, dažďom a zamračenou oblohou. Pred víkendom sa nám síce mierne ochladí, ale o to viac bude slnka a menej dažďa.

 

“Počasie u nás bude ovplyvňovať tlaková výš. Tá nad Poľsko a karpatskú oblasť bude zasahovať od severovýchodu až východu. Piatok teda prinesie jasné až polojasné počasie. Len na juhozápade bude prechodne miestami oblačno. Oproti dlhodobému priemeru budú teploty najnižšie najmä na severe územia. Maximálna denná teplota sa bude v piatok pohybovať v rozmedzí od +14 °C do +19 °C. Miestami však bude aj chladnejšie, najmä na Orave, pod Tatrami, ale aj na Spiši. Teplota sa tam bude pohybovať okolo +12 °C,” informuje imeteo.sk. Počas víkendu, v sobotu a v nedeľu síce nebude veľa zrážok, ale príde citeľné ochladenie. Aj keď si užijeme veľa slnka. Chladné počasie sa nebude týkať len severných regiónov Slovenska, prípadne studených dolín, ale prakticky celého územia a aj v nížinách sa môžu vyskytovať mrazy.

 

ZDROJ: archív zoznam.sk

“Počas nadchádzajúcich dní a predovšetkým počas víkendu nás čaká studené počasie. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od +8 °C na severe po +17 °C na juhu nášho územia. Na súčasnú ročnú dobu nás tak čakajú slabo podpriemerné teploty no ešte chladnejšie bude počas noci. Nakoľko tlaková výš prinesie počas víkendu jasné až polojasné počasie, tak pri vyjasnení budú teploty klesať pomerne nízko. Počas nočných hodín budú teploty na našom území klesať na +5 až 0 °C, no na strednom a východnom Slovensku môže byť ešte o čosi chladnejšie. Tu by mohli teploty klesať na 0 až -5 °C. Nočné a ranné mrazy tak môžu na našom území narobiť škody,” dodáva imeteo.sk