Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

MIMORIADNA SPRÁVA. Pyrotechnika chlapcovi vážne poškodila zrak a amputovala prsty na ruke

Delobuch na Silvestra v Košiciach amputovala mužovi niekoľko článkov prstov na ruke. Ilustračné foto. Zdroj: TASR

KOŠICE – Na urgentnom príjme Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice na Rastislavovej ulici zaznamenali pomerne pokojnú silvestrovskú noc s troma prípadmi menších úrazov.

 

Náročnejšia bola situácia na urgentnom príjme na Triede SNP, kde poskytli zdravotnú starostlivosť v prípade 11 typicky silvestrovských úrazov a na internom oddelení riešili troch pacientov intoxikovaných alkoholom. Ako uviedla hovorkyňa nemocnice Monika Krišková nesprávne odpálená pyrotechnika spôsobila tržnú ranu a poškodenie zraku len u 13-ročného chlapca, ktorému ohňostroj strelil priamo do tváre. “Petarda zasiahla tvár u dospelej osoby, pričom aj v tomto prípade došlo k poškodeniu zraku. Ďalšia petarda amputovala postihnutému niekoľko článkov prstov na ruke, čo si vyžiadalo okamžitú operáciu,” povedala hovorkyňa.

V trebišovskej nemocnici ošetrili počas silvestrovskej noci 13-ročného pacienta, ktorý utrpel úraz oka v dôsledku výbuchu petardy. “Ďalší pacient vo veku 31 rokov zase počas silvestrovskej oslavy preletel cez sklenené dvere a utrpel rezné rany,” uviedla za sieť nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková. Na urgentnom príjme v nemocnici v Michalovciach ošetrili pre oslavy nového roka iba jedného pacienta. Dvadsaťdvaročný pacient pod vplyvom alkoholu utrpel reznú ranu na prste od fľaše.

 

Delobuch na Silvestra v Košiciach amputovala mužovi niekoľko článkov prstov na ruke. Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Vo väčšine silvestrovských nehôd účinkoval aj alkohol. Na urgentnom príjme skončili pacienti s reznou ranou či pomliaždením ruky a napríklad aj s úrazom ramena, ktoré vzniklo pri novoročnom tanci,” dodala Krišková. V súvislosti s oslavami nového roka na urgente spišskonovoveskej nemocnice počas silvestrovskej noci ošetrili jedného pacienta. “V ruke mu vybuchla fľaša šampanského a 24-ročný pacient pre črepiny utrpel rezné rany na prstoch,” vyjadrila sa hovorkyňa nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.