Krimi Senec Regióny Bratislava Top

MIMORIADNA TRAGÉDIA na jazere: Za dobrosrdečnou MAJKOU plače aj CIRKEV! Čo sa stalo? Mrazivá výpoveď, TOTO môže za HROZNÚ smrť

Zdroj: Zoznam.sk/Maarty, Facebook

ROVINKA – Ešte krátko predtým sa na jazere v obci Rovinka korčuľovali desiatky ľudí. Ráno tam však vo vode našli bezvládne telá Matúša († 25) a Márie († 36). O tom, aká nečakaná situácia mala stáť za nešťastím, prehovorili miestni obyvatelia.

Prípad otriasol obcou v seneckom okrese v pondelok (22.1) ráno. “Na základe telefonického oznámenia boli policajti v ranných hodinách vyslaní k vozidlu značky Volkswagen, ktoré bolo zaparkované v blízkosti jazera. Na zamrznutej vodnej ploche jazera sa nachádzali topánky a ľad na jazere bol popraskaný,” priblížila polícia. Krátko nato zo studenej vody vytiahli telo muža a ženy. Išlo o Matúša († 25) a Máriu († 36).

Veľká bolesť zasiahla blízkych mladých ľudí, ktorí zbytočne prišli o život. Na Majku, ktorej pevnou súčasťou života bola viera, všetci spomínajú ako na optimistického a milujúceho človeka. “Mary bola mimoriadny človek, dokázala láskou, radosťou a vďakou doslova žiariť. Na každom jej od prvého momentu záležalo. Dokázala šíriť radosť, aj keď jej nebolo najľahšie. Bola, myslím, pre každého požehnaním. Týmto mi je a ostane vzorom,” vraví jej menovkyňa Mária.

Smútok zasiahol aj rehoľného brata, Františkána Felixa. “Ďakujem Bohu za tvoj život, za každú chvíľu. Človek pri tebe “strácal dych”, ale vždy našiel “život”. Ty si našla Krista a bolo jasne vidieť na tebe, ako zmenil tvoj život,” poslal jej odkaz na rozlúčku. Ako dodal, v kostole sa modlili ruženec za spásu duší Márie a Matúša a za duchovnú útechu pre ich rodiny.

Modlitbu zosnulej Márii venoval aj Ľubomír Urbančok, kňaz Trnavskej arcidiecézy.

Zdroj: FB/Otec Ľubomír Urbančok

Korčuľovali sa tam desiatky ľudí, čo sa stalo?

Podcenila dvojica riziko, keď sa vybrali korčuľovať na prírodnú ľadovú plochu? “Ešte v nedeľu popoludní tu boli desiatky ľudí. Všimnite si však jednu vec, jazero sa skladá z dvoch rozdielnych častí,” uviedol pre bratislavskenoviny.sk v deň nešťastia človek znalý miestnych pomerov.

Pre akú osudnú situáciu, s ktorou dvojica nerátala, mali prísť o život, čítajte na druhej strane.