Regióny Bratislava Top

MIMORIADNE! BOMBU nájdenú v Bratislave zneškodnili

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA – Leteckú bombu, ktorú našli na stavenisku na Chalupkovej ulici v centre Bratislavy, po prevezení bezpečne zneškodnili v utorok večer v areáli ministerstva vnútra pri bratislavských Rusovciach.

 

Pre nález leteckej bomby na Chalupkovej ulici v Bratislave pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov, ako aj autobusovej stanice Mlynské nivy. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Stalo sa tak v utorok po 8.00 h pri pyrotechnickom prieskume v areáli staveniska na Chalupkovej ulici. “Policajti v súčasnosti vykonávajú na mieste potrebné úkony. V tejto súvislosti žiadame občanov aby sa vyhli danému miestu nálezu, priľahlým uliciam a keď sa nachádzajú na mieste, aby sa riadili pokynmi polície,” spresnili na sociálnej sieti s tým, že bližšie informácie poskytnú, keď to situácia umožní.

Zdroj: Zoznam.sk

Leteckú bombu z centra Bratislavy prevezú a zneškodnia na inom mieste

Nájdenú leteckú bombu na stavenisku na Chalupkovej ulici v centre Bratislavy prevezú a zneškodnia na inom mieste. Bombu prevážajú do Rusoviec. Potvrdili to z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave i členovia krízového štábu, ktorí o spôsobe odstránenia bomby rokovali. Hasiči už na miesto poslali dve vozidlá zo záchrannej brigády, ktoré by mali začať muníciu nakladať hneď po príchode.

Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj

Krízový štáb od rána riešil otázku, či je bomba schopná prevozu, alebo je ju nutné odstrániť na mieste. Zneškodnenie priamo v centre Bratislavy by však znamenalo väčšie riziko. Leteckú bombu našli v utorok ráno počas pyrotechnického prieskumu staveniska na križovatke ulíc Bottova – Chalupkova v centre Bratislavy, kde má vyrásť developerský projekt Metropolis. Po nahlásení nájdenej bomby polícii bolo stavenisko vyprázdnené a polícia z preventívnych dôvodov evakuovala okolie stavby, priľahlé ulice i autobusovú stanicu na Bottovej.

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

Pyrotechnik Ján Fehér ozrejmil, že ide o leteckú bombu z čias druhej svetovej vojny, keď v júni 1944 americké bombardéry bombardovali v Bratislave rafinériu Apollo, zimný prístav i most cez Dunaj. Pre nález bomby sú uzatvorené viaceré ulice v okolí Chalupkovej, Bottovej a Mlynských nív. V centre Bratislavy sa preto tvoria rozsiahle kolóny. Obmedzená je aj MHD a regionálna autobusová doprava.

Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj

“Trasa prevozu bude smerovať z Chalupkovej ulice na Košickú ulicu, cez Most Apollo na Dolnozemskú ulicu smerom cez Rusovce mimo zastavaného územia Bratislavy,” spresnili na sociálnej sieti bratislavskí krajskí policajti. Následne dôjde k odbornému zneškodneniu munície. Po celý čas prevozu budú na bezpečnosť dohliadať policajti. Polícia preto apeluje na občanov, aby rešpektovali výzvy a pokyny polície po trase prevozu a dbali na zvýšenú bezpečnosť.

Ulice v okolí Mlynských nív otvorili

Ulice v okolí Mlynských nív v Bratislave, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov pre nález leteckej bomby na Chalupkovej ulici uzatvorené, opäť otvorili. Obnovila sa aj mestská hromadná doprava a autobusová regionálna doprava v tomto okolí.

“Premávka liniek MHD v oblasti Mlynských nív je obnovená v plnom rozsahu. Odklon dotknutých liniek je zrušený,” informuje na svojom webe Dopravný podnik Bratislava. Autobusový dopravca Slovak Lines na sociálnej sieti uviedol, že opäť otvorili autobusovú stanicu na Bottovej. “Všetky spoje z nej budú v najbližšej dobe odchádzať podľa pôvodného cestovného poriadku bez obmedzení, ale treba počítať s miernym meškaním,” spresnil dopravca s tým, že prvý spoj do rakúskeho prihraničného mesta Hainburg an der Donau bude odchádzať o 16.30 h.

Mlynské nivy, Košická a Landererova v okolí autobusovej stanice sú podľa Zelenej vlny RTVS opäť otvorené. “Na križovatke Landererova – Košická – Prístavná – Most Apollo nefungujú semafory, premávku riadi polícia,” spresnila.

Zdroj: Zoznam.sk

Leteckú bombu z čias bombardovania rafinérie Apollo v roku 1944 našli v utorok ráno počas pyrotechnického prieskumu staveniska na križovatke ulíc Bottova – Chalupkova v centre Bratislavy, kde má vyrásť developerský projekt Metropolis. Po nahlásení nájdenej bomby polícii bolo stavenisko vyprázdnené a polícia z preventívnych dôvodov evakuovala okolie stavby, priľahlé ulice i autobusovú stanicu na Bottovej. V centre Bratislavy sa preto tvorili rozsiahle kolóny. Obmedzená bola aj MHD a regionálna autobusová doprava. Po porade krízového štábu bombu v utorok popoludní previezli a zneškodniť ju majú mimo obývaného územia Bratislavy.

Zdroj: Zoznam.sk