Regióny Bratislava Top

MIMORIADNE VAROVANIE Na TOMTO sídlisku majú VYKRÁDAŤ paneláky! Pozor, takto sa zlodeji PREDSTAVIA pri zvončeku, aby ste ich PUSTILI dnu

Ilustračný obrázok. Zdroj: Adobe (AI), zregionu.sk

BRATISLAVA – Obyvatelia mestskej časti Petržalka v Bratislave žijú v posledných dňoch ako na ihlách.  Na ich sídlisku totiž vyčíňajú neznámi pofidérni muži. Ľudia pred nimi varujú. Na toto si dávajte pozor!

 

Na jednom z najväčších a najobľúbenejších sídlisk hlavného mesta majú v posledných dňoch rušno. Miestnych totiž trápi situácia s nepozvanými nočnými návštevníkmi. O jedenástej večer im totiž cudzí muži vyzváňajú do bytov, pričom tvrdia, že ide o kuriérsku spoločnosť. Na internete pred týmito pofidérnymi praktikami vystríhala jedna z obyvateliek svojich susedov.

“V noci o 23:00 zvonil muž, predstavil sa ako kuriér. Dávajte si extra pozor v tomto období na zlodejov, čo sa snažia dostať do vchodov panelákov,” napísala rozrušená Petržalčanka.

“Zamykajte spoločné priestory, nevpúšťajte dnu ´letáky´ a podobne. Poštári majú svoje uni kľúče. Práve sa mi pokazili balkónové vianočné svetlá včera, tak možno náhodne k nám zvonili a možno skúšajú presne vytipované byty, keďže mi vyše 24 hodín nesvietili tie svetielka,” upozorňuje ostatných.

Vykrádajú pivnice

Po uverejnení statusu sa k jej tvrdeniam pridali ihneď aj ďalší obyvatelia. „Pozor, včera na Šašovskej ulici boli vykradnuté pivnice. Pritom máme klasicky zatvorenú bránu. V ranných hodinách bol zlodej zamknutý vo vnútorných priestoroch brány, ale ušiel cez chodbové okno, kým prišla polícia,“ napísala svoju skúsenosť ďalšia obyvateľka.

„Vykrádačky som zaznamenal aj na Šašovskej, Vígľašskej, Vyšehradskej a Jasovskej, ľudkovia, dávajte si naozaj pozor, koho pustíte do vášho domu!“ varuje ďalší.

Polícia oznamy nedostala

Naša redakcia oslovila aj mestskú políciu Bratislava a opýtala sa ich na vyššie uvedené hrozby. „Mestská polícia Bratislava neeviduje žiadne oznamy týkajúce sa vlámaní cudzích osôb do priestorov obytných domov v mestskej časti Petržalka. V prípade, ak niekto má podozrenie, že dochádza k páchaniu akéhokoľvek protiprávneho konania, je potrebné bezodkladne na situáciu upozorniť mestskú políciu na linke 159 alebo Policajný zbor SR prostredníctvom linky 158. Jednou z možností je aj osobné podanie oznámenia priamo na príslušnom okresnom veliteľstve mestskej polície alebo obvodnom oddelení Policajného zboru SR,“ uviedla pre regiony.sk Barbora Krajčovičová, hovorkyňa Mestskej polície hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy.