Ministerstvo vnútra sa poriadne pobavilo: Zvláštne požiadavky od občanov vás ŠOKUJÚ! Vyperte si…

BRATISLAVA – Na ministerstvo vnútra sa často obracajú občania, ktorí si nevedia rady v niektorých skutočne vážnych situáciách. Nájdu sa však aj takí, ktorí zas tak veľký problém nemajú, no napriek tomu sa rozhodnú ministerstvu adresovať svoje požiadavky. Niektoré z nich vás skutočne šokujú. Jedna pani dokonca požiadala rezort, aby si vyprali štátne zástavy.

 

Občania Slovenskej republiky sa na Ministerstvo vnútra SR obracajú s rôznymi požiadavkami. Ako ministerstvo poznamenalo, niektoré z nich sú skutočne úsmevne, iné zas vážnejšie. “Najväčší podiel telefonátov, mailov či listov tvoria rôzne dopyty o servisné informácie ohľadom evidencie vozidiel, zbraní, občianstva, občianskych preukazov a vybavovania dokladov, elektronických služieb, občianskych združení, nadácií, volieb, živností, zmeny mena, trvalého pobytu, prechodného pobytu, migrácie, tiež ohľadom udeľovania pokút, úhrad platieb za štátnu karanténu, informácie ohľadom odídencov z Ukrajiny,” poznamenalo ministerstvo na svojom webe. 

Bodova Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Občanov tiež zaujíma to, kde môžu podať trestné oznámenie či žiadajú, aby im niekto vysvetlil rôzne zákony. Občas sa dokonca nájdu aj ľudia, ktorí chcú poďakovať či už policajtom, hasičom alebo aj horským záchranárom za ich úžasnú prácu a záchranu ľudských životov. Nie všetci však Ministerstvu vnútra SR posielajú pozitívne odkazy. Nájdu sa totiž aj takí, ktorí sa chcú telefonicky posťažovať na súčasnú politickú situáciu. “Sťažujú sa na rozhodnutia súdov a prokuratúry, ktoré nespadajú pod rezort vnútra. Väzni zasielajú ministrovi žiadosti o prepustenie z väzby, občania žiadajú ministra o finančnú pomoc,” informovalo ministerstvo 

Skutočne zvláštne žiadosti

Hoci vám niektoré z týchto žiadostí mohli prísť zvláštne či podivné. Nie sú ničím výnimočným a pracovníci na Ministerstve vnútra SR sa s nimi stretávajú bežne. Netradičnou požiadavkou však bola napríklad žiadosť o fotografiu. Jeden z občanov ich totiž požiadal, aby mu vyfotili Bratislavu zo strechy budovy MV SR na Pribinovej, čo mu splnili. To však nebolo ani zďaleka to najzvláštnejšie.

Skutočným skvostom bola pani, ktorá sa osobne dostavila na ministerstvom aby im povedala, že majú špinavé štátne zástavy, čo sa nehodí na ministerstvo a požiadala ich, aby ich oprali. Ministerstvo si zaspomínalo aj na istého dôchodcu. “Vtipnú požiadavku mal na nás istý pán dôchodca, ktorý nás prosil aby sme vybavili, aby kuriér s jeho novým občianskym  preukazom prišiel v inom čase, lebo on je veľmi aktívny, má veľa programu a nevie či bude doma,” poznamenali.

Bodova Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Najdojímavejšia žiadosť

Najdojímavejšiu požiadavku mal len 9-ročný chlapec, ktorý sa túžil povoziť na výťahu paternoster. Tento jeho sen im pomohla zrealizovať matka chlapca, ktorá im napísala list. Chlapec si tak spolu so svojou mamou urobil výlet do Bratislavy a zamestnanec z oddelenia vzťahov s verejnosťou sa postaral o tom, aby mal chlapec nezabudnuteľný zážitok. Povozil sa totiž na vytúženom výťahu.

Viac o téme: Bratislava, chlapec, dôchodca, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, požiadavky, štátne zástavy, väzni, žiadosti

Súvisiace články