Regióny Bratislava Dunajská Streda Top

MOTOŠOU na Slovensku. V Orechovej Potôni na Slovakia Ringu budú veľké medzinárodné preteky mopedov

BRATISLAVA – Veľká mototšou sa blíži. Už 9. júla sa na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni stretnú priaznivci mopedov na medzinárodných pretekoch, ktoré budú prvý krát na Slovensku. Celkom sa očakáva viac než 40 tímov.

 

História pretekov mopedov píše už svoj piaty rok. Jej počiatky siahajú až do 80. rokov. „Predstavte si partiu nadšených novinárov, ktorí krúžia po okruhu Hungaroringu, a to dokonca 24 hodín? To bola naša inšpirácia a spoločne sme vymysleli projekt dvanásťhodinoviek. Tie sa tento rok po štyroch rokoch pretavili do seriálu pretekov a tento rok dokonca po prvý krát vyvezieme naše podujatie do zahraničia, do obce Orechová Potôň, ktorá sa nachádza neďaleko od Bratislavy, kde je „posvätný Slovakia Ring,“ dodáva riaditeľ závodu David Hlavatý z klubu organizátorov Veteráni Morava.

Motokárové centrum pojme až 60 posádok a bude jednou z najrýchlejších v celej sérii pretekov. Navyše sa bude jazdiť proti smeru hodinových ručičiek. „Moderný areál svetovej úrovne poskytuje pre tímy i divákov skvelé zázemie. Ako pri všetkých našich pretekoch je aj tu jazdcom predpísané prísť už v piatok, pretože prebieha technické prevzatie, pričom zostať môžu pretekári s doprovodom až do nedele. Miesta pre depa i prenocovanie bude dostatok. Manželky a ratolesti zvyknuté na domáce pohodlie, majú možnosť prenocovať v priľahlom hotely. Rodiny a priatelia Vám môžu fandiť a zároveň si deň pretekov spríjemniť návštevou Vojenského múzea alebo susediacou zoo Malkia Park. Skrátka tento víkend si môžu naplno užiť úplne všetci,“ dodáva David Hlavatý.

 

Na Slovakia Ringu budú medzinárodné preteky mopedov. ZDROJ: zavodymopedu.cz

V spolupráci s Klubom priateľov auto-moto veteránov Hamuliakovo sa navyše plánuje na akcii rovnako zraz veteránov. „Sme moc radi, že sa podarila táto medzinárodná spolupráca a tešíme sa na ňu. Určite pripravíme spoločnú akciu i u nás na druhom brehu Moravy,“ dodáva s úsmevom David Hlavatý. V súčasnej chvíli je prihlásených 28 tímov z Česka, Slovenska, Maďarska. Tie sa rozdelia do šiestich kategórií. Záujemcovia sa môžu hlásiť až do 8. júla. Cena štartovného za jazdca je 950 Kč alebo 38 EUR. Všetky náležitosti k pretekom môžu záujemcovia získať na webových stránkach závodu www.zavodymopedu.cz.

„Veríme, že sa podarí naplniť kapacitu podobne ako v Třinci alebo dokonca lepšie. Tu sa celé podujatie veľmi vydarilo a určite sme tu neboli naposledy. Pretože sa nám začali hlásiť tiež jazdci a stroje, ktorí jazdia seriál cestných pretekov na Slovensku pod názvom Babetta cup. Ich stroje sú ale upravené podľa iných pravidiel. Tak sme sa rozhodli pridať ďalšiu kategóriu, ktorú sme nazvali Babetta Cup. Táto kategória bude otvorená pre všetky preteky tohto roka. Chceme vytvoriť tradíciu a niečo, kam sa všetci celý rok tešíme,“ dodal David Hlavatý.