Regióny Bratislava

Na diaľničných vjazdoch do Bratislavy sa tvoria aj kolóny

Ilustračné foto Zdroj: Dopravný servis-Banskobystrický kraj

BRATISLAVA – Šoféri prichádzajúci do hlavného mesta po diaľniciach D1 a D2 musia rátať v piatok ráno s kolónami i niekoľko desiatok minút dlhým zdržaním. Informujú o tom Stellacentrum a Zelená vlna RTVS.

Stellacentrum informuje, že na diaľnici D2 v úseku Lozorno – Stupava – Lamač zdržanie dosahuje do 40 minút. Situáciu komplikuje nehoda na diaľnici pri Lozorne. “Zrazilo sa tam osobné auto s kamiónom, blokovaný je jeden pruh,” spresňuje Stellacentrum.

Zelená vlna RTVS upozorňuje aj na nehodu, ku ktorej došlo v Bratislave na diaľnici D1 za Prístavným mostom smerom na Zlaté piesky, v ľavom pruhu sa zrazili dve autá. “Zdržanie v úseku Senec – Zlaté piesky – Prístavný most – Petržalka dosahuje do 30 minút,” uvádza Zelená vlna.

V Bratislave na Račianskej ulici sa šoféri v piatok ráno zdržia približne 20 minút, tí, ktorí využívajú Cestu na Senec, musia pred pripojením na Rožňavskú a Vajnorskú ulicu rátať so zdržaním do desiatich minút. Zdroje dopravných informácií vyzývajú v piatok ráno k opatrnej jazde, k nehodám došlo na viacerých úsekoch slovenských ciest, na juhozápade komplikuje premávku aj hustý dážď.