Regióny Bratislava

Na križovatke Šancová – Račianska zväčšia chodcom priestor

BRATISLAVA – Na križovatke Šancová – Račianska v Bratislave zväčší hlavné mesto priestor pre chodcov a uprednostní mestskú hromadnú dopravu (MHD). Od štvrtka (21. 5.) tam ruší pravé odbočenie áut zo Šancovej na Račiansku ulicu, čím sa rozšíri priechod a priestor pre chodcov, ktorý nebol dostatočný. Na kriticky úzkom ostrovčeku sa totiž ľudia v dopravných špičkách nezmestili a museli stáť na ceste.

 

“Z tohto dôvodu sme zrušili toto málo frekventované odbočenie áut doprava. Pred zrušením sme prihliadali aj na skutočnosť, že blízke okolie ponúka vodičom viaceré náhradné možnosti trasovania. V tejto lokalite odporúčame možnosti obchádzky Vajnorská – Kutuzovova – Kukučínova (respektíve Trnavské mýto – Kukučínova), Trnavské mýto – Krížna – Legionárska či Šancová – Karpatská – Pionierska,” spresnilo na sociálnej sieti mesto.

Na tejto križovatke na Šancovej v smere na Hlavnú stanicu zároveň magistrát zavádza preferenciu MHD. Keď autá zastanú na semafore na červenú, autobus má zelenú ešte približne 13 sekúnd. “Pre zvýšenie bezpečnosti je inštalovaný odpočet zeleného signálu pre chodcov a taktiež upozorňujúci signál blikajúceho autobusu. Chceme preto poprosiť chodcov, aby nevstupovali na priechod na červenú, aby tak neohrozili seba a prechádzajúce vozidlo MHD,” varuje mesto.

Dopravný podnik Bratislava taktiež upozorňuje, že doterajšie časté vchádzanie chodcov na priechod ešte na červenú tam môže spôsobiť nehody. “Nielen na tejto rušnej križovatke nevstupujte do vozovky, ak vám nesvieti zelená,” podotkol dopravca.