Voľby do VÚC Komunálne voľby Regióny Bratislava Voľby 2022

Na predsedníčku Bratislavského samosprávneho kraja bude kandidovať Magdaléna Sulanová

ĽSNS
Na snímke poslankyňa Národnej rady SR Magdaléna Sulanová počas ohlásenia kandidatúry na predsedníčku Bratislavského samosprávneho kraja. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Na predsedníčku Bratislavského samosprávneho kraja bude v tohtoročných jesenných voľbách do vyšších územných celko kandidovať aj poslankyňa Národnej rady SR Magdaléna Sulanová. Je kandidátkou strany ĽSNS. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to oznámil šéf strany Marian Kotleba spolu so samotnou kandidátkou.

 

“Chceme vymeniť liberálne vedenie BSK, ktoré občana nemá na prvom mieste. Našou ambíciou je, aby občan na prvom mieste bol, aby sme mu slúžili. Je mylné aplikovanie – dajte mi hlas, dostanem moc a ja si budem robiť, čo chcem, s mocou aj peniazmi,” skonštatovala Sulanová. Ako aktivistka v občianskych združeniach zameraných na ochranu ľudských práv a ochranu spotrebiteľa by po zvolení chcela túto nosnú tému aplikovať aj do praxe. Zamerať sa chce na krachujúce zdravotnícke zariadenia, katastrofálny stav ciest, pozdvihnutie úrovne nielen stredného školstva, ale aj na domovy pre seniorov. Podotýka, že Bratislavskému kraju síce v posledných rokoch rastú výnosy, ale dostatok financií sa podľa nej do praxe a služby občanom nepretavuje.

“Mojou najväčšou ambíciou je, keď budem zvolená, urobiť analýzu a kontrolu, ako efektívne boli tieto finančné prostriedky vynakladané. Či išli tam, kam mali, a budem dbať na to, aby občania mali z nich profit,” zdôraznila. Deklaruje záujem zabezpečiť kvalitné cesty, zdravotníctvo aj školstvo. Marian Kotleba označil Sulanovú za “jasne a tvrdo konzervatívnu kandidátku”, ktorá má ponúknuť radikálnu zmenu oproti súčasnému šéfovi kraja Jurajovi Drobovi.

Na predsedu Bratislavského kraja už ohlásil opätovnú kandidatúru aj súčasný šéf kraja Juraj Droba. Snem strany Za ľudí nominoval ako kandidáta na tento post Dušana Veliča. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň sa už uskutočňuje a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.