Regióny Bratislava

Na Silvestra a Nový rok nebudú v Bratislave funkčné viaceré automaty na lístky MHD

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – V Bratislave nebudú počas Silvestra a na Nový rok (1.1.) funkčné viaceré automaty na cestovné lístky MHD. Dopravný podnik Bratislava (DPB) bude musieť automaty z prevádzky odstaviť a zablokovať. V minulosti sa totiž stávalo, že do nich ľudia vhadzovali petardy a po oslavách nového roka boli úplne zničené. Dopravca o tom informuje na sociálnej sieti.

 

DPB odporúča cestujúcim stiahnuť si mobilnú aplikáciu Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), v ktorej si vedia kúpiť lístky o desať percent lacnejšie. Rovnaká zľava platí aj pri použití elektronickej peňaženky na bezkontaktnej čipovej karte (BČK) DPB.

“Pokiaľ cestujúci nevlastnia smartfón ani BČK, lístky si môžu zakúpiť na predajných miestach DPB, Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), Slovak Lines alebo si kúpiť lístok cez SMS,” odporučil dopravca. Lístky na bratislavskú MHD sa dajú kúpiť aj v trafikách.

DPB zároveň informuje, že cez silvestrovskú noc výrazné posilní MHD do všetkých častí Bratislavy. Spoje MHD budú jazdiť v posilnených intervaloch, niektoré dokonca každých 15 minút. V premávke budú aj nočné električky. Viac informácií nájdu cestujúci na webe dpb.sk.