Regióny Bratislava Banská Bystrica Rimavská Sobota Top

Na slovenskom trhu sa objavil NEVYHOVUJÚCI výrobok z Ruska: Nemáte ho doma aj vy?

pozor
Ilustračná foto. ZDROJ: zoznam.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Odborníci zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy upozorňujú na nevyhovujúci výrobok, ktorý pochádza z Ruska. Objavil sa však aj v našich predajniach. Skontrolujte si preto, či sa náhodou nenachádza aj u vás doma.

 

Konkrétne ide o výrobok „Instantná rezancová polievka s kuracou pikantnou príchuťou 60g, dehydratovaný výrobok, šarža 30 10 21 2 8, dovozca: THYMOS s.r.o., Popradská 518, 059 52 Veľká Lomnica.” Na výrobku je tiež uvedené, že bol vyrobený v Rusku.

Objavil sa však aj v našich obchodoch. Odborníci totiž naň natrafili počas úradnej kontroly potravín, ktorú vykonal Regionálny úrad veterinárnej a potravinovej správy Rimavská Sobota. Konkrétne sa vyskytol v regáloch predajne Milk-Agro spol. s.r.o., Rimava 73, 979 01 Rimavská Sobota.

Na Slovenskom trhu sa objavil nevyhovujúci výrobok z Ruska
Na Slovenskom trhu sa objavil nevyhovujúci výrobok z Ruska. (Zdroj: svps.sk)

Odborníci pri kontrole odobrali vzorku a pomocou analýzy PCR metódou bola “detegovaná DNA alergénu zeler, ktorého prítomnosť nebola uvedená na obale výrobku,” poznamenali pracovníci Štátnej veterinárnej a potravinovej správy na svojom webe. Inšpektori okamžite nariadili výrobok z trhu stiahnuť a o tejto skutočnosti informovať zákazníkov.