Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Na SLOVENSKU čoskoro štartuje NOVÁ TELEVÍZIA! Čo divákom ponúkne? Vieme viac

televízia
Na Slovensku začne onedlho vysielať nová televízia. Ilustračná foto. ZDROJ: Unsplash

SLOVENSKO – Slováci onedlho budú mať o jednu televíziu viac. Markíza totiž potvrdila, že o niekoľko mesiacov spustí novú stanicu. Nie je však známe, na čo sa nový kanál zameria.

Podľa informácií portálu mediaklik.sk  sa ešte v marci 2023 objavili prvé oficiálne informácie a ambície skupiny Markíza rozšíriť svoje portfólio o novú stanicu. Nová stanica mala štartovať v lete. Napokon sa plány o pár týždňov výrazne zmenili. Neutíchajú však špekulácie o tom, aké bude zameranie nového televízne prírastku.

Na Úrade priemyselného vlastníctva SR si TV Markíza 27. apríla zaregistrovala ochranné známky na tri názvy, z ktorých sa dá usudzovať, akým smerom sa uberajú jej plány. Prvým registrovaným názvom je Markíza Film. Druhou značkou je Markíza Klasik, ktorá môže navodzovať vysielanie archívneho obsahu – podobne, ako ho ponúka česká Nova Gold. Tretím je Markíza Fun, čo je taktiež ekvivalentom stanice Nova Fun. Český kanál tam vysiela sit-comy.

Markíza mala v minulosti stanicu Fooor zameranú na komediálny obsah, pred 10 rokmi skončila.

„Ako sme už avizovali, tento rok plánujeme uviesť na trh novú televíziu, ktorá bude komplementárna k našim už etablovaným staniciam a poskytne ďalšie atraktívne inventory zadávateľom reklamy. O všetkých podrobnostiach budeme odbornú aj širokú verejnosť včas informovať,“ potvrdil pre Aktuality.sk Lukáš Kočišek z PR stanice.