Regióny Bratislava Ružinov

Na troch Ružinovských detských ihriskách vyrástli maľované drevené domčeky

Richard Pekár, Zdroj: MČ Ružinov

BRATISLAVA/RUŽINOV – Na detských ihriskách Martinčekova, Kozmonautická a Kašmírska tri detské drevené domčeky. Projekt občianskeho združenia HK 500 NIVY o.z. „Namaľuj si domček“ grantom viac ako 4 tisíc eur podporila Mestská časť Bratislava-Ružinov. Maľovanie a stavanie domčeka prebiehalo formou súťaže medzi ihriskami. Do činorodosti sa zapojili Ružinovské deti, ich rodičia, ako aj niektorí miestni poslanci.

Pre deti, ktorým sa podarilo namaľovať najkrajší domček pripravilo občianskej združenie aj program vo forme hokejbalového tréningu na hokejbalovej škole pri detskom a hokejbalovom ihrisku na Páričkovej v 500 Bytoch.

„Ďakujem občianskemu združeniu za aktivitu, deťom a rodičom, že sa zapojili do skrášľovania svojho okolia. Ide o jeden zo 41 úspešných projektov, ktoré tento rok celkovou sumou takmer 145 tisíc eur Ružinovská mestská časť podporila. Cieľom grantového programu mestskej časti je podporiť komunitný život v Ružinove. Domčeky sú krásne. Dúfam, že Ružinovské deti sa v nich zahrajú aj počas blížiacich sa sychravejších jesenných a zimných dní. “ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

Grantový program funguje v Mestskej časti Bratislava-Ružinov od roku 2015. Je zameraný na kultúrno-spoločenské aktivity, vzdelávanie, telovýchovu, šport a mládež, sociálnu oblasť, na ochranu a tvorbu životného prostredia a rozvoj komunitného života.

Galéria
Detské ihrisko, Zdroj: MČ Ružinov
Na troch Ružinovských detských ihriskách vyrástli maľované drevené domčeky, Zdroj: MČ Ružinov
Detské ihrisko, Zdroj: MČ Ružinov
navigate_before
navigate_next