Regióny Bratislava

Na viacerých úsekoch ciest je poľadovica, tvorí sa i hmla

Ilustračná foto. Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Na viacerých úsekoch ciest je v piatok ráno potrebné rátať s poľadovicou, ale i so zníženou dohľadnosťou v dôsledku hmly. Informuje o tom Stellacentrum.

 

“Poľadovica je v okolí Galanty, na priechode Látky-Prašivá, na úseku Dunajská – Jahodná a na cestách III. triedy v obvode Záborské,” konkretizuje. Zľadovatený sneh je podľa tohto zdroja tiež na horskom priechode Vrchslatina a v lokalite Šahy padá mrznúce mrholenie. “Hmla je v lokalitách Hurbanovo, Levice, Šrobárová, Pastierske, Zvolen a Štrba, Štúrovo, Švábovská stráň, Želiezovce, Šurany, Zemianska Olča, Poprad-Letisko, Komárno a Batizovce,” uvádza Stellacentrum.

Upozorňuje aj na kolóny, v úseku Žilina – Kysucké Nové Mesto – Čadca je zdržanie do desiatich minút, na trase Vrútky – Strečno – Žilina, v oboch smeroch na celej trase je potrebné rátať s 50-minútovým zdržaním. Zelená vlna RTVS upozorňuje na tvorbu kolón na bratislavskom moste Lafranconi v smere do Petržalky. “V pripájacom pruhu je odstavené auto, kryje ho diaľničná patrola. Zdržíte sa asi 15 minút,” spresňuje Zelená vlna.