NÁJOMNÉ BYTY UŽ ČOSKORO? Predstavitelia Bratislavy odkupujú staršie byty, ponúknuť môžete aj ten svoj

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Predstavitelia hlavného mesta odkupujú staršie byty na trhu pre potreby nájomného bývania. Financovanie je zabezpečené z poplatku za rozvoj v troch mestských častiach Rača, Staré Mesto a Ružinov. Magistrát Bratislavy o tom informoval na sociálnej sieti. Ponúknuť môžete aj ten svoj, samozrejme za splnených podmienok. Čas je však už iba do 3. novembra.

 

„V súlade s koncepciou Mestskej bytovej politiky kupujú predstavitelia mesta Bratislava staršie byty na voľnom trhu pre potreby nájomného bývania. Ide o jeden zo spôsobov mestského bytového fondu,“ uvádza magistrát. Financovanie je zabezpečené z poplatku za rozvoj v troch mestských častiach, Rača, Staré Mesto a Ružinov. „Ak v tejto chvíli predávate byt, ktorý spĺňa podmienky obchodnej verejnej súťaže, ponúknite ho mestu,“ vyzýva samospráva. Podmienky súťaže sú uverejnené na úradnej tabuli hlavného mesta. Súťažné návrhy môžu uchádzači predkladať najneskôr do 3. novembra. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili zmenu v rozpočte navýšením kapitálových výdavkov Správy nájomného bývania vo výške 1,6 milióna eur za účelom kúpy mestských nájomných bytov, jednoizbové a dvojizbové pre potreby sociálneho bývania. Ide o nehnuteľnosti, ktoré sa nachádzajú v troch mestských častiach Bratislavy, Staré Mesto, Ružinov a Rača. Každá z týchto mestských častí má schválenú maximálnu výšku ceny, ktorú môže do nehnuteľností investovať. V prípade Starého Mesta je to suma 200-tisíc eur, v Ružinove je to jeden milión eur a v Rači je to 400-tisíc eur. Taktiež bola podmienená aj cena za meter štvorcový, ktorá nesmie presiahnuť sumu 3 800 eur v Starom Meste, 3 500 eur v Ružinove a 3 100 eur v Rači. Celková cena za meter štvorcový musí zahŕňať všetky poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva, ako aj poplatky určené pre sprostredkovateľa. Cena je vrátane DPH.

 

Viac o téme: byty, kúpa, mesto, nájomné, staršie byty

Súvisiace články