Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Najväčší PROTEST farmárov je v plnom prúde! Na cesty vyrazilo viac ako DVETISÍC traktorov

ZDROJ: TASR

SLOVENSKO – Farmári vyšli protestovať do ulíc. Na cestách by už malo byť takmer 2 200 traktorov. Informovala o tom Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Protest proti byrokracii a obmedzeniam Európskej únie sa dotkne až 37 miest. Od 9. 00 h plánujú blokovať cesty prvej, druhej i tretej triedy. Blokovať nebudú iba diaľnice a rýchlostné cesty. Akcia potrvá do 15. 00 h.

Polícia zároveň vyzýva vodičov, aby v súvislosti so štvrtkovým protestom poľnohospodárov zvýšili opatrnosť a riadili sa pokynmi polície. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

Polícia priblížila, že v súvislosti s protestom poľnohospodárov došlo k pohybu kolóny krátko po 09.00 h v smere do centra Bratislavy. Predpokladaná trasa protestu je podľa polície od Seneckej cesty cez Rožňavskú ulicu, Trnavskú cestu, Šancovú ulicu, Štefánikovu ulicu, Palisády a späť. Tiež od Lieskovskej cesty, ulicou Svornosti, Slovnaftskou ulicou, Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou ulicou, Štefánikovou ulicou, Palisádami a späť. “Predpokladaný príchod poľnohospodárov na Trnavské mýto je približne o 9.40 h,” dodala hovorkyňa.