Regióny Bratislava Pezinok Senec

Zásah NAKA pri Bratislave! V putách skončilo osem ľudí

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA – Národná kriminálna agentúra v rámci stredajšej (21. 4.) protidrogovej akcie vykonala vyše 20 prehliadok rôznych priestorov, zadržala osem osôb. Vyšetrovateľ už päť ľudí obvinil. Okrem toho policajti zadržali aj väčšie množstvo omamných a psychotropných látok. Akcia sa zameriavala na elimináciu organizovanej skupiny zaoberajúcej sa distribúciou drog v okresoch Senec a Pezinok. 

 

“Vykonali sme vyše 20 prehliadok rôznych priestorov. Zadržali sme osem osôb vo veku 21 až 44 rokov. Medzi zadržanými bola jedna žena a sedem mužov. Zaistili sme väčšie množstvo omamných a psychotropných látok. Tie momentálne skúmajú experti v policajných laboratóriách, aby určili množstvo dávok, ktoré by z nich bolo možné vyrobiť,” priblížila polícia.

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

Vo štvrtok vyšetrovateľ NAKA obvinil päť osôb z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti. “S vysokou pravdepodobnosťou bude žiadať aj ich väzbu. V súčasnosti s obvinenými pokračuje v procesných úkonoch. Ostatní zadržaní boli prepustení,” dodal policajný hovorca Michal Slivka.