Nechutný podvod: Ženu obral o peniaze údajný vdovec pracujúci na ropnej plošine

BRATISLAVA – Polícia sa zaoberá prípadom, keď údajný vdovec, ktorý mal v Nórsku pracovať na ropnej plošine, obral ženu v priebehu piatich rokov o 60.000 eur. Celé sa to malo začať „neškodným“ zoznámením cez sociálnu sieť. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

„Krátko po ich prvom kontakte ju požiadal o pomoc s doručením zásielky s hotovosťou a zlatom v celkovej hodnote 2.000.000 eur. Poškodená s požiadavkou o pomoc súhlasila. O niekoľko týždňov bola vyzvaná kuriérskou spoločnosťou na zaplatenie poplatkov spojených s doručením zásielky,“ uviedla hovorkyňa. Priblížila, že poškodená požadovanú sumu vo výške 4000 eur určenú na prepravu balíčka zaplatila.

Spresnila, že podvodník si od 51-ročnej Bratislavčanky pýtal peniaze aj naďalej. Neskôr bola údajnou kuriérskou službou vyzvaná na platby cez kryptomaty. „Poškodená tak veľmi chcela pomôcť ‚priateľovi z internetu‘, že vyhovela aj požiadavke na poskytnutie svojich osobných údajov. Žena poslala falošnému kuriérovi svoj odfotený občiansky preukaz,“ vysvetlila hovorkyňa. Podčiarkla, že poškodená celý čas verila, že pomáha istému Andrejovi z internetu.

Polícia apeluje na ľudí, aby si na internete dávali pozor na neznáme osoby, ktoré pod identitou mužov vyznávajúcich lásku požadujú platenie nezmyselných poplatkov v tisíckach eur. „Vždy si overte, s kým komunikujete a v žiadnom prípade neposielajte peniaze osobám, ktoré osobne nepoznáte,“ dodala hovorkyňa.

Viac o téme: podvod, polícia, sociálna sieť

Súvisiace články