Regióny Bratislava

Nemáte ešte darčeky pre svojich blízkych? V Bratislave sa začínajú ďalšie veľké vianočné trhy.

Dni Vianoc v bratislavskej Inchebe od štvrtka ponúknu handmade výrobky i remeslá. Ilustračné foto. ZDROJ: TASR

BRATISLAVA – Nakúpiť vianočné darčeky, špeciality na sviatočný stôl či pozrieť si tradičné remeslá budú môcť ľudia od štvrtka (1. 12.) na Dňoch Vianoc v bratislavskej Inchebe. Každú sobotu navyše ponúkne Drevené divadlo rozprávkové predstavenie s drevenými bábkami. Informovala hovorkyňa Incheby Martina Macková.

 

Dni Vianoc v Inchebe potrvajú do 19. decembra. Návštevníci sa môžu tešiť na ponuku sortimentu od stovky výrobcov, predajcov, drobných živnostníkov a remeselníkov zo Slovenska, Česka, Indie, Poľska, Talianska a Tuniska. “V ponuke predajcov budú zastúpené napríklad klasické či praktické darčeky ako oblečenie, obuv, doplnky do interiéru, kozmetika, kniha či doplnky pre domácich miláčikov, ale aj hodnotnejšie darčeky ako kožené výrobky, kožušiny či bižutéria spolu s remeselnými výrobkami,” priblížila hovorkyňa.

Víkendy budú patriť handmade tvorcom a dizajnérom, ktorí sa pochvália originálnymi a hodnotnými ručne vyrábanými drobnosťami. Každú sobotu návštevníkov vždy o 15.00 h privíta rozprávkové drevené bábkové divadlo. “Milý a farebný príbeh o čertovi a Káči návštevníkov zabaví v podobe, ako ho hrávali starí bábkari pred storočiami. Predstavenie trvá 50 minút a končí sa veľkou tancovačkou detí,” ozrejmila Macková.